MichalHrt

Po kolika minutách se člověk udusí při požáru?

Trošku morbidní otázka, ale člověk se musí vzdělávat celý život 🙂.
Doplňuji: Požár např. dřeva v malém srubu.
Předem děkuji za odpověď.
Michal

Nejlepší odpověď
dr.luha

V dnešní době plastové postačuje již pár šluků kouře, ale spíše se jedná o otravu než udušení.

Další odpovědi
marci1

Dle varování hasičů již při několika vdechnutích zplodin nastane smrt člověka.
„Tři ze čtyř obětí požárů neuhoří, ale zemřou kvůli nadýchání se toxických zplodin hoření vznikajících při požáru. Kouř je rychlejší a tišší než oheň a i malý požár dokáže po pár minutách zaplnit byt vysoce toxickými zplodinami, které již při několika vdechnutích způsobují smrt člověka. Zachránit nás může jen včasné varování.“ ☹

http://www.hzscr­.cz/clanek/hla­sice-pozaru.aspx

Drap

Nejde přesně odpovědět. Záleží co hoří, jakou rychlostí a jaký je stupeň zakouření.

Lamalam

Co hoří a v jak velkém prostoru?

Kajoch

Pokud vdechne kouř z hořícího molitanu,tak velmi brzy.