Avatar uživatele
Tobbynka

Po kastraci – otázky

Zdravím všechny, naše kočka byla včera ráno na kastraci a dneska se nám schovala za gauč a je tam až do teďka. Zobla si trochu kapsičky, ale moc nepije vody se trošičku napila dnes ráno. Možná, že šťávu dostávala z tý kapsičky. Jelikož jsem šla s kočkou na kastraci poprvé, tak bych se chtěla zeptat a poradit na pár věcí.

1.) Je to normální, že se naše kočka schovala za gauč? Ona tam odpočívá nebo spí, a je tam už od rána. Já jsem četla, že třetí den, je už úplně fit a už normálně jí a mazlí se.

2.) Naše kočka ještě dneska nebyla vůbec na záchodě, je to taky normální? Čůrala jen včera do přepravky a v noci taky. Já jsem četla článek, že kočka má být ještě spící zavřená až do rána v přepravce.

3.) Kočka minimálně pije a trochu jí, je to taky normální? Jak jsem psala výše, kočka se dnes napila vody a snědla celou kapsičku, jinak tenhle den fakt nic nejedla, pořád jen spí…

4.) Může kočka zítra zůstat sama doma? Bude už zítra fit a normální? Bude to prakticky 3 den po kastraci, protože včera to byl 1 den, dneska je to 2 den a zítra to bude 3 den…

5.) Vyleze už zítra ze svého úkrytu? Vyleze????
6.) Náš veterinář kočičce ránu postříkal nějakým stříbrným sprejem a tvrdil nám, že to nebude vůbec vadit, když to bude lízat nebo kousat. V případě nouze jsem číče v lékárně koupila pruban. Používáte ho někdo?

Budu moc ráda za odpovědi, děkuji mockrát

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3936 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Kastrace kočičí holky je složitá a posléze bolestivá záležitost.
Vše, co uvádíš je přirozené, navíc to každé zvíře snese jinak. Ať může spát, má dostatek čerstvé vody a klid, situace se zlepší.
Pokud do dvou-tří dnů ne, zajděte se zvířetem na veterinu, kde byl proveden zákrok. Více asi jen Beer, dělá na veterině u podobných případů.
Zkušenost
P.S: nepozval si vás vet již na zítra? Měl by, při jakýchkoliv problémech a poučení měl poskytnout.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Chování kočky je přirozené, odpovídá její situaci, jak uvádí www. Veterinář tě určitě poučil, že bude chtít víc klidu, vodu atd. Takže nemusí s ní nikdo zůstat doma, nemusíš nic dalšího kupovat – ten „stříbrný postřik“ se běžně používá k závěrečnému ošetření jizvy a je skutečně naprosto bezpečný.
Přístě více poslouchej lékaře, ptej se na vše možné i nemožné předem, rád ti odpoví a budeš tak mnohem jistější ))
Doplňuji:
Ještě k tomu močení – při kastraci se zvířeti často vyprázdní močový měchýř přirozenou cestou, infuzi nedostává, takže bezprostředně po kastraci nemá co močit a potřebuje jen aspoň trochu pít.

Zdroj: Vet praxe

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Neboj, hlavně že pije a přeci jen něco snědla. Kočky normálně moc nepijí a pokud vím, tak kastrace u kočky je přeci jenom těžší zákrok než u kocourka.
Uvidíš že zítra již bude fit. To že se jí má z počátku bránit pohybu je proto, aby se ji rána neotevřela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cliwe

Je normální, že se kočka schovala. Trochu ji bolí břicho a ona neví proč.
Málo před tím pila, proto močí míň.
Je dobře, že spí, aspoň se bude líp hojit.
Sama doma zůstat určitě může, jen musí mít nachystané jídlo, pití a záchod.
Vyleze, nebojte.
Stříbrný sprej je proti zanícení rány, dává se i lidem a má výborné účinky.
Pruban a obvaz by se dal jen v případě zanícení rány při podávaní např. masti.
Doktor by kočku měl určitě zkontrolovat kvůli stehům a hojení rány.
Kočky jsou silná a odolná zvířata, myslím, že nemusíte mít strach.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hykam

Děláš si s tím moc velkou hlavu.
my jsme po kastraci kočku nechali do rána v přepravce, když už se postavila na nohy tak jsme ji dali misku s vodou. Druhý den jsme jí pustili na dvůr, někam zalezla a přišla po týdnu, za další týden ji stehy začaly sami padat.

Nezapomeň také jaké je počasí, v tomto vedru by se schovávala i kdyby po kastraci nebyla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek