Tobbynka

Po kastraci – otázky

Zdravím všechny, naše kočka byla včera ráno na kastraci a dneska se nám schovala za gauč a je tam až do teďka. Zobla si trochu kapsičky, ale moc nepije vody se trošičku napila dnes ráno. Možná, že šťávu dostávala z tý kapsičky. Jelikož jsem šla s kočkou na kastraci poprvé, tak bych se chtěla zeptat a poradit na pár věcí.

1.) Je to normální, že se naše kočka schovala za gauč? Ona tam odpočívá nebo spí, a je tam už od rána. Já jsem četla, že třetí den, je už úplně fit a už normálně jí a mazlí se.

2.) Naše kočka ještě dneska nebyla vůbec na záchodě, je to taky normální? Čůrala jen včera do přepravky a v noci taky. Já jsem četla článek, že kočka má být ještě spící zavřená až do rána v přepravce.

3.) Kočka minimálně pije a trochu jí, je to taky normální? Jak jsem psala výše, kočka se dnes napila vody a snědla celou kapsičku, jinak tenhle den fakt nic nejedla, pořád jen spí…

4.) Může kočka zítra zůstat sama doma? Bude už zítra fit a normální? Bude to prakticky 3 den po kastraci, protože včera to byl 1 den, dneska je to 2 den a zítra to bude 3 den…

5.) Vyleze už zítra ze svého úkrytu? Vyleze????
6.) Náš veterinář kočičce ránu postříkal nějakým stříbrným sprejem a tvrdil nám, že to nebude vůbec vadit, když to bude lízat nebo kousat. V případě nouze jsem číče v lékárně koupila pruban. Používáte ho někdo?

Budu moc ráda za odpovědi, děkuji mockrát

Nejlepší odpověď
www

Kastrace kočičí holky je složitá a posléze bolestivá záležitost.
Vše, co uvádíš je přirozené, navíc to každé zvíře snese jinak. Ať může spát, má dostatek čerstvé vody a klid, situace se zlepší.
Pokud do dvou-tří dnů ne, zajděte se zvířetem na veterinu, kde byl proveden zákrok. Více asi jen Beer, dělá na veterině u podobných případů.
Zkušenost
P.S: nepozval si vás vet již na zítra? Měl by, při jakýchkoliv problémech a poučení měl poskytnout.

Další odpovědi
beer

Chování kočky je přirozené, odpovídá její situaci, jak uvádí www. Veterinář tě určitě poučil, že bude chtít víc klidu, vodu atd. Takže nemusí s ní nikdo zůstat doma, nemusíš nic dalšího kupovat – ten „stříbrný postřik“ se běžně používá k závěrečnému ošetření jizvy a je skutečně naprosto bezpečný.
Přístě více poslouchej lékaře, ptej se na vše možné i nemožné předem, rád ti odpoví a budeš tak mnohem jistější ))
Doplňuji:
Ještě k tomu močení – při kastraci se zvířeti často vyprázdní močový měchýř přirozenou cestou, infuzi nedostává, takže bezprostředně po kastraci nemá co močit a potřebuje jen aspoň trochu pít.

Zdroj: Vet praxe

mosoj

Neboj, hlavně že pije a přeci jen něco snědla. Kočky normálně moc nepijí a pokud vím, tak kastrace u kočky je přeci jenom těžší zákrok než u kocourka.
Uvidíš že zítra již bude fit. To že se jí má z počátku bránit pohybu je proto, aby se ji rána neotevřela.

cliwe

Je normální, že se kočka schovala. Trochu ji bolí břicho a ona neví proč.
Málo před tím pila, proto močí míň.
Je dobře, že spí, aspoň se bude líp hojit.
Sama doma zůstat určitě může, jen musí mít nachystané jídlo, pití a záchod.
Vyleze, nebojte.
Stříbrný sprej je proti zanícení rány, dává se i lidem a má výborné účinky.
Pruban a obvaz by se dal jen v případě zanícení rány při podávaní např. masti.
Doktor by kočku měl určitě zkontrolovat kvůli stehům a hojení rány.
Kočky jsou silná a odolná zvířata, myslím, že nemusíte mít strach.

Hykam

Děláš si s tím moc velkou hlavu.
my jsme po kastraci kočku nechali do rána v přepravce, když už se postavila na nohy tak jsme ji dali misku s vodou. Druhý den jsme jí pustili na dvůr, někam zalezla a přišla po týdnu, za další týden ji stehy začaly sami padat.

Nezapomeň také jaké je počasí, v tomto vedru by se schovávala i kdyby po kastraci nebyla.