hanayka

Snesl by se 2letý kocourek s novým koťátkem?

Měla bych zájem ujmout se dalšího kocourka starého několik měsíců. Můj dosavadní kocour je plemena britská modrá kočka a nové koťátko je takový smíšený. Ráda bych pomohla a kocoura se ujala, ale nevím, jestli by se snesli.

Odpovědi
TessieClydes

Hlavně dodržet postup seznamování a nic neuspěchat. Je dobré přinést oboum něco od toho druhého na očuchání (hračku, děku…). Seznamování koček je jiné než u ostatních zvířat, trvá v rámci týdnů i měsíců a kočky spolu nakonec nikdy nemusí vyloženě vycházet, ale většinou naučí se tolerovat. Pokud si nového člena rodiny přinesete domů, je především nutné se více věnovat „starousedlíkovi“, aby na vás nezanevřel a nezačal dělat třeba naschvály.

Drap

Možná ano, možná ne. Předem se nedá určit. Každá kočka je jiná osobnost.

GM

Ten tvůj je vykastrovaný? a co ten nový kocourek?Každá kočka se chová jinak, když jsem si loni přinesla koťátko, tak to byl masakr, musela jsem ho nosit i v noci na záchod, starý (dvouletý) kocour ho nechtěl nikam pustit, jen řval, vrčel a vřeštěl, trvalo skoro měsíc, než se najedli vedle sebe každý ze svého talířku. Dnes už je to třičtvrtě roku, starý nového toleruje, ale rád ho nemá. Běda, jak se k němu malý třeba nechtěně přiblíží, nedejbože kdyby ho očuchal, hned by dostal pár výchovných záhlavců. Starý kocour se pořád cítí pánem teritoria. Starý kocour je čistokrevný main a mladý půďák.