Avatar uživatele
Kepler

Po jaké potravině se vám stýskalo nejvíc, pokud jste byli delší dobu v zahraničí?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone, EKSOT123 před 1690 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Po chlebu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Divočák se šípkovou…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Klasický český chleba různého druhu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

No vlastně ani nevím, nejsem ten typ co nějakou potravinu bezpodmínečně MUSÍ mít, spíš ten, co se bez různých potravin (či jídel) obejde. Třeba rýžový nákyp – ten kdyby zmizel ze světové gastronomie, tak je mi to úplně šumák.

To máš těžké – ten kdo se spokojeně nažere třebas jen streetfoodem a za určitých okolností, místo aby se šel někam nažrat nebo si uvařil pořádné jídlo, raději „uvaří čínskou polévku“, má prostě příliš široký záběr. Zkrátka sežeru kdeco a jsem spokojený, no. ;) :D

Po českém chlebu se mi nestýská (myslím tím klasickou Šumavu, tu nechtějí žrát dnes už nejen prasátka, ale dokonce ani já). Možná ten Kabátův chléb, ten mi ještě chutná. Spíš se mi stává, že jednou za čas dostanu „hlad“ (tzn. VELIKOU chuť) na nějaké konkrétní české jídlo, které prostě neznají – třeba koprovka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Po chlebu, po českém pivu a po „zázrivských“ korbáčikách či vojtech /nitích/. Sýry miluji, ale bez těchto nemůžu být! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Ráda se přizpůsobím. Když mám čerstvé mořské ryby a koupím šunku s 97% masa, tak už nemusím mít „roupy“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Moc jsem toho nenacestoval, ten týden v Izraeli nebo Bosně a H. mi nic kolem jídla nescházelo. Trvalejší pobyt jsem vyzkoušel v Rakousku, ale to je blízká země se společnou minulostí. Chléb tam mají dobrý více druhů. Co mě překvapilo, že v Rakousku a Německu jsem si nevšiml, že by prodávaly klasické houskové knedlíky. Jen jakési mini cosi. Ale doma si je lidi dělají. Co by ale Germáni koukali, jaký u nás máme výběr různých salátů a pomazánek. Vlašský, pařížský, švejkův, runcajs, rybí, krabí, …desítky druhů. Tam jsem viděl jen asi 2 druhy, chuťově nic moc. Dále mi tam chyběly české hořčice. Kupuji si kremžskou, nebo obyčejnou, nebo ostrou. Oni to tam mají v tubách, ale naše jsou lepší a levnější. Ještě bych řekl, že tam máme větší výběr zmrzlin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mrixy

Chleba a kofola :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek