vaach

plynové topení na malou plynovou bombu (nefunguje)

Dobrý den, prosím Vás o radu kdy je chyba? Mám plynové topení má malou plynovou bombu "Topidlo Meva Ardent 2171 plynové, teplomet (viz obrázek) letos jsem ho namontoval na bombu a topení nefunguje, když v bombě byl zbytek plynu tak jsem topení zapálit a plyn šel + hořák hořel po naplnění bomby plynem jsem hořák namontoval a topení nejde ani plyn do hořáku nejde. Všechno jsem rozebral, vyčistil překontroloval a nemohu najít problém. Může mi poradit nějaký kutil kde dělám chybu. Děkuji

Nejlepší odpověď
aliendrone

Vzhledem k tomu, že „Všechno jsem rozebral, vyčistil překontroloval…“, tak řešní bude nejspíše

  1. prázdná bomba > plná by měla vážit asi 3kg, když s ní zatřeseš, mělo by být slyšet čvachtání LPG)
  2. spojení hořák-bomba > trn na konci by měl dostatečně stlačit kuličku ventilu, aby plyn mohl procházet z bomby do hořáku. Někdy stačí dát nižší těsnění na šroubení spojky (aby se mohl hořák hlouběji zašroubovat a tím dostatečně vystavil ventil/kuličku.
  3. studená bomba > pokud je bomba skladována v chladu, tak LPG v ní zplynuje hůře (dej tomu tak 2–3h v teple) a zkus znovu
  4. vadný ventil bomby > zkus hořák našroubovat na JINOU bombu

Hele, je bambilion věcí mezi nebem a Zemí a řešení může být právě v tom, žes něco přehlédl. Toho může být i na tak jednoduchém bazmeku dost, že „oprava na dálku“ je (jako ostatně téměř vždy) spíše loterií. 😉

vaach

Zdravím – vyřešeno byla to ucpaná Tryska 0,18 mm MEVA 4327. Vyčistil jsem trysku sintr typ 4335 a vše funguje jak má. Díky za reakce a rady.