Avatar uživatele
vaach

plynové topení na malou plynovou bombu (nefunguje)

Dobrý den, prosím Vás o radu kdy je chyba? Mám plynové topení má malou plynovou bombu "Topidlo Meva Ardent 2171 plynové, teplomet (viz obrázek) letos jsem ho namontoval na bombu a topení nefunguje, když v bombě byl zbytek plynu tak jsem topení zapálit a plyn šel + hořák hořel po naplnění bomby plynem jsem hořák namontoval a topení nejde ani plyn do hořáku nejde. Všechno jsem rozebral, vyčistil překontroloval a nemohu najít problém. Může mi poradit nějaký kutil kde dělám chybu. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 521 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

Vzhledem k tomu, že „Všechno jsem rozebral, vyčistil překontroloval…“, tak řešní bude nejspíše

  1. prázdná bomba > plná by měla vážit asi 3kg, když s ní zatřeseš, mělo by být slyšet čvachtání LPG)
  2. spojení hořák-bomba > trn na konci by měl dostatečně stlačit kuličku ventilu, aby plyn mohl procházet z bomby do hořáku. Někdy stačí dát nižší těsnění na šroubení spojky (aby se mohl hořák hlouběji zašroubovat a tím dostatečně vystavil ventil/kuličku.
  3. studená bomba > pokud je bomba skladována v chladu, tak LPG v ní zplynuje hůře (dej tomu tak 2–3h v teple) a zkus znovu
  4. vadný ventil bomby > zkus hořák našroubovat na JINOU bombu

Hele, je bambilion věcí mezi nebem a Zemí a řešení může být právě v tom, žes něco přehlédl. Toho může být i na tak jednoduchém bazmeku dost, že „oprava na dálku“ je (jako ostatně téměř vždy) spíše loterií. 😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vaach Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vaach

Zdravím – vyřešeno byla to ucpaná Tryska 0,18 mm MEVA 4327. Vyčistil jsem trysku sintr typ 4335 a vše funguje jak má. Díky za reakce a rady.

Nový příspěvek