annas

Plavání podporuje ladné pohyby, ale všimli jste si jak chodí kachna? Plave-li člověk s kachnou, může pak létat s orly?

1. citát – podle slavného amerického režiséra a vtipálka Woodyho Allena. Druhý citát je podle Harycho Ekera.

https://citaty­.net/temata/kachna/

Obrázek

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/07/08/18/09/ma­llard-3524390_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je pravda, že plavání podporuje ladné pohyby díky tomu, že při plavání používáme téměř všechny svaly v těle. Ovšem srovnávat s živočišnou říší nelze. Stejný příklad je, že díky plavání se hubne, i to je pravda, ovšem co taková velryba?
Zkrátka anatomie jednotlivých druhů je natolik rozdílná, že nelze seriozně porovnávat. I ten kdo plave často s kachnou, nedokáže létat s orly, nakonec ani kachna to nedokáže. Stačí se podívat jak létají orli, i když v našich krajích je to vzácná podívaná.
Ale jako nadsázka se mi to líbí.

Další odpovědi
Ametyst

Plavání podporuje ladné pohyby. Čím to je, že závodní plavkyně mají tělo tak trochu jako tuleni?

Kepler

Kachna má nohy, podobně jako tučňáci a jiné vodní ptactvo, uzpůsobené především pro pohyb ve vodě. Člověk je tvor veskrze suchozemský, takže ve vodě mi nepřipadá nějak zvlášť ladný. O pohybu ve vzduchu ani nemluvě. Když šlápne na protipěchotní minu, nebo padá z mrakodrapu, připadá mi to tragicky komické.

ivzez

Podle mne plavání ladné pohyby nepodporuje,
stačí se podívat na závodní plavce.
Takové aquabelly by byly něco jiného.

Obávám se, že člověk plavající s kachnami by nezvládl létat
s kachnami ani s orly. Leda v přeneseném významu.

zjentek

Tuto otázku by bylo vhodnější položit 9. listopadu. To má M. Kolesa výročí narozenin. (;

aliendrone

Plavání podporuje ladné pohyby? To to slyším poprvé, ale budiž. :)
Každopádně co se týká druhého citátu, tak po společném plavání s kachnou člověk s orly létat nebude, mnohem pravděpodobnější mi přijde, že poletí k lékaři! (s ohledem na to, v ČEM kachna obvykle plave) ;) :D :D

annas

ad zjentek, přiznávám, že si Kolesova data nepamatuji.

Kepler

ametyst: jako tuleni? Takového tuleně, co by měl ramena přes celá záda jsem ještě neviděl…:-))

Ametyst

To bude asi tím, že tuleni nemají ramena.:-))