annas

Platí, že komu se zelení a je obklopený pokojovými rostlinami, ten je méně náchylný k nemocem a i odolnější vůči stresu?

Prokázalo se, že rostliny prospívají nejen doma, ale především v tzv. otevřených kancelářích, ale i v prodejních prostorách nákupních center.

Existují různé druhy, rostlin, které se osvědčují v různém prostředí.
Květiny dodávají vzduchu vlhkost, odstraňují jedovaté látky, tlumí hluk, snižují vyčerpání, ale mají také i význam estetický.

Informace z přilohy DOMA MF Dnes z 20. 2. 2019, autor Tomáš Horák

1. Máte doma nějakou či některou rostlinu, jejíž kvalitu můžete využít? Jako je např. kalisie voňavá, aloe vera, rýmovník apod.?

2. Přináší vám radost pěstovávání pokojových květin stejně jako Karlu Čapkovi?

„Radost květin za oknem… Není to jenom radost z té krásy a něžnosti, ale taky radost z úspěchu při pěstování.“ — Karel Čapek

https://citaty­.net/citaty/5861-karel-capek-radost-kvetin-za-oknem-neni-to-jenom-radost-z-t/

3. Prospívají i květiny zažívání, jak se přesvědčil Jan Werich?

„Slavný ruský biolog Pavlov už dávno zjistil pokusy na psech, že spokojenost a pocit bezpečí jsou ještě lepší kuchař, než hlad.

Jinými slovy: jest vědecky dokázáno, že příjemné okolí, světlo, pohled na květiny, útulnost a čistota pomáhají jedlíkovi vylučovat větší množství žaludečních šťáv. Tím se zlepší trávení, čili lépe využije suroviny, ať už ta surovina je buřt nebo Gigot d’agneau en croute avec gratin Dauphinois a la Créme."

https://citaty­.net/citaty-o-kvetinach/?page=2

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/05/17/02/39/an­thurium-3407636_960_720.jpg

Závěrem

„Vy, kteří milujete květiny, jste jistě lidé bezelstného srdce. Vy, kteří máte v srdci temný kout, zabývejte se rostlinami, abyste byli dobří.“ — Neremiah Grev

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-kvetinach/?pa­ge=4&o=popular

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že nejlíp to vystihl Karel Čapek. Kromě estetické stránky taky výrazně zlepšují vzduch v bytě, zvláště v zimě, kdy se topí a je suchý vzduch. To se samozřejmě odráží i na nemocnosti, zvláště respiračních onemocněních.

Další odpovědi
dudu

Jsem o tom přesvědčen. Dokonce věřím, že rostliny si uvědomují přítomnost člověka a reagují podle intonace na jeho hlas /vibrace/. Dobře si rozumím např. s čínským banánovníkem, který pěstuji na komodě u postele. Lze konstatovat, že byť středoevropan, spávám pod banánovníkem.

Drap

Asi ano. Tam kde jsou nějaké živé rostlin je příjemněji.
Sám kytky nepěstuji, ale žena jich má po domě desítky. Z těch využitelných, stevii, různé bylinky, aloe vera, rýmovník,citroník, mandarinku…možná jsem ještě na něco zapomněl

2. Jak už jsem psal, osobě nepěstuji, jsem využíván při této činnosti jen na hrubé práce. Radost jako Čapek asi ne, ale mám kytky rád
3. Nikdy jsem to sice z toho pohledu nesledoval, ale možná ano. Ať je to díky kytkám, nebo ne, tak mi stejně chutná.
Jsem na kytky zvyklý od mala, takže si nedovedu dost dobře představit, že by doma žádné nebyly.

zjentek

Platí princip, že člověk by měl žít v souladu s přírodou.

Nejsem si zcela jist, zda dělání z rostlin pokojové je tím principem. __ zjentek