Nassin

Je některá květina jedlá?

Viděl jsem ve filmu jak jedl květ.

Nejlepší odpověď
Drap

Jsou jich snad stovky. Kromě bylinek a již jmenovaných, třeba maceška, měsíček lékařský, levandule, chrpa, lísky růže a mnoho dalších.

Další odpovědi
Hufnágl

Je jich spousta. Třeba taková mateřídouška v salátu má šmrnc.

nyjono

Je jich jedlých mnoho.
My doma používáme na ozdoby třeba sedmikrásky nebo lichořeřišnici. Ta je i považována za léčivku.

aliendrone

Jistěže ano. Moje oblíbené jsou kapary, mají velmi neotřelou výraznou chuť. Po podobných věcech jsem jak urvanej z řetězu! Klidně je jím „jen tak“. Moje sourojezinky vždycky kroutí hlavou „jak to můžeš jíst“? ;) :D :D

paul1

Jedlých je jich hodně, některé jsme vyzkoušeli, naposledy květy slézu maurského,
které krásnou fialovou barvou ozdobily rizoto. Jinak děláváme napodobeniny kaparů např. z poupat pampelišek, nebo medvědího česneku.

elkon

Třeba lichořeřišnice, ta se může jíst celá. Působí jako přírodní antibiotikum.

Midoc

Někré jedlé květy. Najít si to na internetu.
Květy nejím, tak nevím.
Květy dýně.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.