Avatar uživatele
annas

Platí stále, že s poctivostí člověk dojde nejdál? Jenže nechce-li někdo dojít nejdál, ale nejvýš, jak to asi udělá?

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/ot%C3%A1zka-realita-pravda-fakt-2950967/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, dust8, independent, aliendrone před 1345 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Tuším Holzmann prohlásil, že jedna holka nedošla s poctivostí ani na kraj lesa. Nejdál, nebo nejvýš, to je jedno. Je to jako s tím olympijským heslem. Chce to prostě pevnou vůli, ctižádost a ostré lokty. Nemusí to být zrovna nepoctivé jednání, i když se zdá být nejsnažší. Ale pozor! Pády z velké výšky jsou nejbolestivější!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ano, ak poctivo šľape, neulieva sa, dôjde ako Hloupy Honza až na kraj sveta a oslobodí zakliatu princeznú.
Ale v reále?
Ako tak sledujem v klebetných mienkotvorných médiách „poctiví“ dobýjajú svet. Dostávajú trafiky, ktoré predtým vyprázdnili od „nie našich“ ľudí a tak sa máme dobre.
Teraz musím kopírovať obstarožného uja Keplera, ktorý ma predbehol:
„Chce to prostě pevnou vůli, ctižádost a ostré lokty. Nemusí to být zrovna nepoctivé jednání, i když se zdá být nejsnažší. Ale pozor! Pády z velké výšky jsou nejbolestivější!“

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Přísloví je KARDINÁLNÍ OMYL, mnohem lepší formulace by byla „půjdeš hodně dlouho“, ale ani to nemusí být na 100% jisté. :)

Pokud člověk hledá „zkratky“, tak je zpravidla najde a dostane se často i tam, kam poctivec nikdy nedojde ani kdyby žil 100 let. ;) :)

Kepler s led to myslí dobře, jsou asi těmi typy osobností, kteří (možná bez iluzí), ale přesto DOUFAJÍ v to „dobré“ v každém člověku. Což se občas (ne moc často, spíš zřídka) osvědčí. Já naopak spoléhám na „tu svini“, která je v každém z nás a kupodivu si již ani přesně nepamatuji, kdy jsem byl zklamán, tož si tak. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Dětem to říkávám, i když v podvědomí mám, že už to dnes neplatí., Svět se zkrátka změnil. Některým se pletou i ty rozměry. Pro někoho je nejdál právě ta meta co je nejvýše. Dnes už těžko hledat člověka, který by jednal naprosto vždy čestně, nepomohl mu v ničem žádný kamarád, nebo někomu něco nepodstrčil. Nezbývá nám, než pouze v toto moudro našich předků věřit a alespoň se přiblížit. Nevím dost dobře čím to je, ale je obtížné najít jedince, který chce jít pouze co nejdále a přitom nestoupá nahoru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

aliendrone, ja dokonca naivne DOUFÁM, že aj v takom zlosynovi z vesmírnej tmy, sa nájde malé zrniečko dobra. Aj keď je naj, naj, naj…

před 1344 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Kepler „Pády z velké výšky jsou nejbolestivější!“, ale niekedy bezpečnejšie, než z výšky malej. Vlastná skúsenosť. Pri páde z 10m sa mi len rozcuchal účes, nič iné, ale z mikrovýšky 30cm som sa dochrámala až k operácii 🙂

před 1345 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek