annas

Platí stále, že s poctivostí člověk dojde nejdál? Jenže nechce-li někdo dojít nejdál, ale nejvýš, jak to asi udělá?

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/ot%C3%A1zka-realita-pravda-fakt-2950967/

Nejlepší odpověď
Kepler

Tuším Holzmann prohlásil, že jedna holka nedošla s poctivostí ani na kraj lesa. Nejdál, nebo nejvýš, to je jedno. Je to jako s tím olympijským heslem. Chce to prostě pevnou vůli, ctižádost a ostré lokty. Nemusí to být zrovna nepoctivé jednání, i když se zdá být nejsnažší. Ale pozor! Pády z velké výšky jsou nejbolestivější!

Další odpovědi
led

Ano, ak poctivo šľape, neulieva sa, dôjde ako Hloupy Honza až na kraj sveta a oslobodí zakliatu princeznú.
Ale v reále?
Ako tak sledujem v klebetných mienkotvorných médiách „poctiví“ dobýjajú svet. Dostávajú trafiky, ktoré predtým vyprázdnili od „nie našich“ ľudí a tak sa máme dobre.
Teraz musím kopírovať obstarožného uja Keplera, ktorý ma predbehol:
„Chce to prostě pevnou vůli, ctižádost a ostré lokty. Nemusí to být zrovna nepoctivé jednání, i když se zdá být nejsnažší. Ale pozor! Pády z velké výšky jsou nejbolestivější!“

aliendrone

Přísloví je KARDINÁLNÍ OMYL, mnohem lepší formulace by byla „půjdeš hodně dlouho“, ale ani to nemusí být na 100% jisté. :)

Pokud člověk hledá „zkratky“, tak je zpravidla najde a dostane se často i tam, kam poctivec nikdy nedojde ani kdyby žil 100 let. ;) :)

Kepler s led to myslí dobře, jsou asi těmi typy osobností, kteří (možná bez iluzí), ale přesto DOUFAJÍ v to „dobré“ v každém člověku. Což se občas (ne moc často, spíš zřídka) osvědčí. Já naopak spoléhám na „tu svini“, která je v každém z nás a kupodivu si již ani přesně nepamatuji, kdy jsem byl zklamán, tož si tak. ;) :D :D

Drap

Dětem to říkávám, i když v podvědomí mám, že už to dnes neplatí., Svět se zkrátka změnil. Některým se pletou i ty rozměry. Pro někoho je nejdál právě ta meta co je nejvýše. Dnes už těžko hledat člověka, který by jednal naprosto vždy čestně, nepomohl mu v ničem žádný kamarád, nebo někomu něco nepodstrčil. Nezbývá nám, než pouze v toto moudro našich předků věřit a alespoň se přiblížit. Nevím dost dobře čím to je, ale je obtížné najít jedince, který chce jít pouze co nejdále a přitom nestoupá nahoru.

led

aliendrone, ja dokonca naivne DOUFÁM, že aj v takom zlosynovi z vesmírnej tmy, sa nájde malé zrniečko dobra. Aj keď je naj, naj, naj…

led

Kepler „Pády z velké výšky jsou nejbolestivější!“, ale niekedy bezpečnejšie, než z výšky malej. Vlastná skúsenosť. Pri páde z 10m sa mi len rozcuchal účes, nič iné, ale z mikrovýšky 30cm som sa dochrámala až k operácii 🙂