hapiky

Platí stále, že „lékař léčí, příroda uzdravuje“?

Zdá se, že lidstvo je už nemocemi tak prolezlé, že už i příroda kapituluje.

Odpovědi
Gestas

To je zprzněná verze „lékař léčí, Bůh uzdravuje“, které nám říká, že bez Božího požehnání naše činnost nemůže být korunována úspěchem a to platí stále.

Šidlo

ak dostanete alergiu, čo hrozí vždy nie je jedno, či je to z tabletky alebo bylinky?

prírodné či syntetika, všetko je v určitej dávke jed

ak lekár nezarobí na zdravých ľuďoch, akú motiváciu kompletne uzdraviť má bylinkár? k bylinkárovi by chodili ľudia aj po tom ,čo by ich uzdravil?

suaeda

Pokud si pamatuji tak se prarodiče na vesnici snažili léčit vše pokud to šlo samostaně. Nebyl dostatek peněz na lékaře a také byl dost daleko (konkrétně asi 15 km). Automobilů moc nebylo, jen koňské povozy. Takže se sbíraly bylinky a byly připraveny v různé formě (sušené, tinktury, masti) na různé neduhy. Jako malého kluka mne překvapilo, kolik různých bylin staří lidé znali a dovedli je správně použít. A nesbíraly se jen rostliny. Používalo se třeba i bahno z rybníka. Ano dnes to opravdu zní neskutečně.
Takže lze opravdu říci, že příroda umí, nebo spíše dříve pomáhala léčit.

da ny

Pro mne to tak ještě je 🙂
Příroda uzdravuje.
Lékař léčí, zřídka vyléčí...... Za chirurgem, gynekologem a stomatologem je znát výsledek jeho činnosti.. Ostatní obory fungují velmi často metodou pokus x omyl (co pacient vydrží) ;).
Člověk se musí také snažit sám, nečekat jen na chemii z rukou lékaře ;)).

Lgee

Příroda léčí, chemie uzdravuje

ivzez

Samozřejmě, že to stále platí.

Gestasova odpověď není správná…

lota

Podle mě to platí stále, jen ta příroda by už někde taky potřebovala uzdravit.