Avatar uživatele
Registrovaný

Jaký máte názor na sebevraždu ?

Mám na mysli sebevraždu v naší společnosti.Jednou jsem viděla pořad,kde pan Josef Klíma závěrem k tomuto tématu řekl větu : "myslím si, že všechno se dá řešit,bohužel někdy je jediným řešením právě jen sebevražda."

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ja jsem si zivot nedal nemam pravo si ho brat ..:D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Sebevražda je aktem zbabělého člověka,který ale bohužel nevidí jinou cestu,kterou by jiní viděli.Prostě je to chvilkový zkrat,který nejde zvrátit.Dotyčný sice pomůže tak nějak sobě,ale ublíží mnoha jiným,protiže pokud tento čin spáchá např.kvůli dluhům,tak ty dluhy samozřejmě přejdou na příbuzné,protože smrtí se neumažou.
Pan Klíma možná pozapoměl do své věty vložit pár slov.....bohužel někdy je pro sebevraha jediným řešením právě jen sebevražda.
A ano,i já jsem zbabělec,protože na život bych si nikdy vědomě nesáhla.


Avatar uživatele
Pokročilý

Nezastávám názor, že sebevražda je u řešení problémů tím jediným řešením. Ale jsem toho názoru, že rozhodnutí o sebevraždě je výsostným právem každého jedince.


Avatar uživatele
Zlatý

Sebevražda je vražda, byť sebe samotného a tudíž nepřijatelná.


Avatar uživatele
Zlatý

sebevražda ..to zní podobně šlechetně jako že moudřejší ustoupí. Bývají tam okolnosti, čemu se tím ustupuje a někdy by se mělo spíše vraždit, než sebevraždit, to víš od marci1. A jestli se ptáš ve smyslu společnosti, tak klíma to řek špatně ..se podívej na celkový dopad zásady "moudřejší ustoupí" na společnost a vyjde ti, že ta vražda bez toho prefixu by byla účinnějším řešením ,)


Avatar uživatele
Registrovaný

Vždycky by se mohlo najít jiné východisko. Ovšem jestli se někdo pevně rozhodne, a neví, jak dál, bere si své právo na život on sám.


Avatar uživatele
Bronzový

jsi mi slíbila, že na sebevraždu už nepomyslíš, taky jsi říkala, že miluješ jenom mě. Kašleš na to co říkáš a pak si nevíš rady
Doplňuji:
:-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Zajímáte-li se o další názory, zkuste se podívat do archívu.

http://www.odpovedi.cz/…

Avatar uživatele
Registrovaný

ponovotná

ice T : té odpovědi moc nerozumím. nejprve označíš zbabělcem člověka, který to chce spáchat a závěrem řekneš, že jsi zbabělec,protože ty by si nikdy nedokázala sáhnout si na život:

Avatar uživatele
Zlatý

iceT

Nesouvisí s odvahou sebevražda,pokud je spáchána proto,že se na mě vykašlal chlap nebo proto,že mám dluhy a nemám je jak splatit.Pokud tu nebudu,ty dluhy za mě budou muset platit příbuzní.Jsem-li smrtelně nemocná,není šance na uzdravení a bolesti se stupňují,sebevražda je pak vykoupení,ale to to je jiná situace.ponovotný v interní zprávě zmínil sebevraždy ze cti,harakiri,to je také jiný šálek.
Pokud nejsem schopná sama sobě fyzicky ublížit až do mojí neexistence,jsem co?Odvážná nebo zbabělá?Asi jak pro koho.

Avatar uživatele
Registrovaný

ponovotná

ano,pan pononovotny si asi nevšiml, že se ptám na sebevraždu v naší společnosti,tím jsem se chtěla právě vyhnout otázce cti-harakiri.vám děkuji

Avatar uživatele
Bronzový

ponovotny

pan ponovotný si všimnul, jen se domnívá, že model sebevraždy s motivem cti (jak mnoho lidí říká Japonsko- jiná kultura), není ve skutečnosti mezi sebevrahy u nás neznámým motivem. Když bych uvedl příklad Jirky z Modřan tak by to asi většině nic neřeklo. Napadá mě proto příklad z filmu Kmotr 2, kde si Frankie podřeže žíly

Avatar uživatele
Zlatý

iceT

není zač

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1962
Zlatý mosoj 1572
Zlatý marci1 1453
Zlatý annas 1178
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 791
Zlatý quentos 765
Zlatý Kepler 689
Zlatý iceT 580

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.