Frogman

Platí neomezené volání i v této situaci?

Slyšel jsem v hospodě jeden rozhovor, i když ne záměrně. Řeč byla o těch „okrádacích“ soutěžích a pořadech, které jsou nebo byly – nevím, jestli je ještě dávají – na Barrandově typu EZO.TV a různé sexy hry v přímém přenosu. A dohadovali se, jestli neomezené volání platí i v těchhle situacích.

Platí?

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete ceník těchto hovorů za 1 minutu. Jde sice o starší ceny, ale i bylo to dost. Můžete srovnat s novým ceníkem v odkazu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-me-bude-stat-hovor-za-jednu-minutu-na-toto-cislo
..
V roce 2018

"Telefonním číslům začínajícím na 90 se říká audiotextová – to proto, že je na ně možné telefonovat a zasílat SMS zprávy. Právě v případě těchto čísel je nutné dbát nejvyšší opatrnosti, hovor na ně vás může vyjít až na necelou tisícikorunu.

Cena volání na linky začínající číslem 90 je stejná pro všechny operátory. Zjistíte ji jednoduchým pohledem na 4. a 5. číslici telefonního čísla. Toto dvojčíslí vyjadřuje cenu v korunách.

U předvoleb 900, 906 a 909 se účtuje po minutách, při volání na číslo s předvolbou 905 a 908 zaplatíte vždy za spojení. Délka telefonátu nehraje roli. U telefonních čísel s předčíslím 905 je nutné číslo složené z číslic na 4. a 5. pozici vynásobit 10 (vizte příklad v tabulce).

900 951 234 Ob­chodní a odborné služby – 95 Kč/minuta
905 991 234 J­ednorázové platby – 990 Kč za hovor (99 Kč × 10)
906 551 234 S­outěže, hry, horoskopy… – 55 Kč/minuta
908 501 234 J­ednorázové platby – 50 Kč
909 901 234 Služby pro osoby starší 18 let (erotické linky apod.) – 90 Kč/minuta"

To, co tvrdí kamarádi neplatí.

Další odpovědi
Drap

Ne, neplatí. Při těchto hovorech jde o zisk,toho, kdo to organizuje.

Mc Merkurion

… neomezené volání neplatí na „barevné linky“ , všude to píšou !!! …

… Barevné linky – co to je a kolik za ně platíme (mimochodem, patří mezi ně i erotické !!!): https://doteko­manie.cz/2015/08/­barevne-linky-je-kolik-za-ne-platime/ … sice starší, ale jen pro ilustraci …

ivzez

Neplatí. Audiotextové služby se do neomezeného
volání nezahrnují, platí se za ně zvlášť.

(Jen jsem opravila chybu → vypadlo mi jedno písmeno.)

JájsemRaibek

Frogmane, pozor! Nejde jen o tzv. barevné linky, někdy třeba i erotické, ale na volné minuty se nevztahuje třeba i volání na taková čísla jako je asistenční služba ABA, UAMK, pomoc v nouzi a jiná.
Nejlépe se to dozvíš z pěkně rozepsaného ceníku příslušného operátora.

Petr1491

Hlavně tam nevolat, protože je to sám o sobě podvod. Dají tam schválně jednoduchou otázku tak, aby tam všichni volali… ale potom člověk akorát čeká a čeká, a ono nic a nic, a přitom se účtuje 90 Kč za minutu (např.).

PS: Není to má zkušenost, ale píšou to všude :)

Frogman

Volat tam by mě ani nenapadlo, ale pro ostatní: https://www.stre­am.cz/adost/10002751-okradani-v-primem-prenosu