autacek

Platí, kdo je připraven, není překvapen? (lidové moudro)

Hrad si objednal cca 700 masek proti koronaviru. Prý pro styk s turisty. Přispívá to k uklidnění celé situace?

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/hrad-si-objednal-695-masek-proti-koronaviru-bude-mit-stejne/

A proč se toto nebezpečí na tomto serveru snažíte bagatelizovat, dokonce mažete příspěvky lidí, co se snaží připravit?

Odpovědi
led

Máte klasicky médiami skreslené informácie, preto aj váš odkaz bol odstránený:
„Je nám líto, ale požadovaná stránka neexistuje.
Požadovaná stránka zde možná byla dříve, nebo jste jen třeba použili odkaz s chybnou adresou.“
„Hrad si kvůli koronaviru i azbestu objednal masky za milion“ hovorca správy hradu David Šebek https://www.frek­vence1.cz/clan­ky/zpravy/hrad-si-kvuli-koronaviru-i-azbestu-objednal-masky-za-milion.shtml
zjavne chcel byť aktuálny a so skresleným zmyslom pre novinársku prácu nežne povedané „kecal sprostoty“ tam, kde nemal. Pracovník, pokiaľ oficiálne hovorí v mene svojej organizácie (svojho zamestnávateľa), nemôže vtedy hovoriť svoj súkromný názor, ale tlmočiť informácie zamestnávateľa a zdržať sa osobných poznámok.

Pýtate sa „A proč se toto nebezpečí na tomto serveru snažíte bagatelizovat, dokonce mažete příspěvky lidí, co se snaží připravit?“

1 – Pokiaľ túto otázku dávate majiteľovi serveru a jeho zodpovedným pracovníkom, žiadajte otázku od nich, my ako užívatelia nemáme právo hovoriť za nich.
2 – ak túto otázku kladiete užívateľom, v tom prípade musíte príjať odpoveď každého odpovedajúceho, len ako odpoveď jednotlivca a nie ako odpoveď tejto stránky…

dubraro

Platí.
Pražský hrad má asi 400 zaměstnanců, nakoupit 700 masek mi nepřipadá nijak nepatřičné. A není to jenom kvůli nemocem, používají se i při stavebních pracích a jiné údržbě.

Mc Merkurion

@led: on nebyl odstraněný, jen autacek blbě zadal adresu: https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/hrad-si-objednal-695-masek-proti-koronaviru-bude-mit-stejne/r~d0dac36­a5ee511ea8972ac1f6b2­20ee8/

led

A to mám hľadať miesto neho? Ja som si našla, taký, ktorý funguje a neriskujem, aby sa chudáki Kepler stal vrahom

Kepler:
„Ještě jedna blbá otázka o koronaviru a budu mít chuť vraždit.“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jeste-jedna-blba-otazka-o-koronaviru-a-budu-mit-chut-vrazdit-souhlasite
zverejnil to skôr, než bola položená táto otázka.

Mc Merkurion

… to ne, jen potom odpověď (sic pravdivá) neodpovídá realitě ohledně kecání, byla to oficielní zpráva …

led

Aj v oficiálnej správe je možné háklivé veci vyjadriť inak. Učte sa od politikov, nie úradníkov.

Mc Merkurion

„Masky byly pořízeny jednak kvůli ochraně před koronavirem a jednak pro pracovníky, kteří dohlížejí na odstraňování azbestu ve Španělském sále. Co se koranoviru týče, na Pražském hradě pracuje přes 400 zaměstnanců, z nich téměř polovina je v každodenním styku s turisty z celého světa,“ nic špatnýho na tom nevidím, a pokud vím, zaměstnavatel je povinen postarat se o zaměstnance a jeho zdraví …
… autacek to jen blbě přepsal, ty masky nejsou „pro styk s turisty“, na to se používá jiná ochrana … no, ale není divu, když Šebkovi slova novináři pěkně zkreslili, což u nich nejni nic divnýho, už dávno je jasný, že novináři jsou prodejný dě**ky,kteří si hrajou na strážce demokracie jen podle toho, kdo jim zaplatí …

led

Práve preto, že novinári dokážu aj spod medveďa zobrať čerstvo vyliahnuté vajíčko, treba si pri oficiálnych vyhláseniach dávať pozor na slová a to si p.Šebek zjavne neuvedomil

Mc Merkurion

… oprav si odkaz, tento nefunguje, no a na tom co sem našel já, píšou, že to maj pro dělníky a zaměstnance: „Masky byly pořízeny jednak kvůli ochraně před koronavirem a jednak pro pracovníky, kteří dohlížejí na odstraňování azbestu ve Španělském sále. Co se koranoviru týče, na Pražském hradě pracuje přes 400 zaměstnanců, z nich téměř polovina je v každodenním styku s turisty z celého světa,“