kralik582

planeta u cizí hvězdy

jak se nazývá??????????­??????

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem našla toto:
Planety u cizích hvězd stále nevidíme, ale už alespoň víme o jejích přítomnosti a můžeme o nich zjistit velké množství informací. Protože se tyto planety nacházejí mimo Sluneční soustavu, byla k jejích označení přidána předpona -exo, což v řečtině znamená mimo nebo vnější. Těmto vzdáleným světům tak říkáme exoplanety.

Zdroj: http://www.as­tro.cz/clanek/3562

Další odpovědi
Miroslavst

normálně planeta nebo taky oběžnice. Obíhá kolem něčeho. Tedy pokud zrovna nepotřebuješ přesný název třeba KY2006XPR 🙂