ReHu

Píše se správně výjimka nebo vyjímka?

Doplňuji:
Kdysi v TV v Diktátu říkali, že to je od slova vyjímat. Takže výjimka je výjimka a píše se jinak a ne podle slovního základu?

Nejlepší odpověď
GM

Výjimka, zcela určitě.

Další odpovědi
Andělé

Píše se výjimka,je to v pravidlech českého pravopisu.Stopro:-)

panenka

píše se to výjimka
Doplňuji:
http://www.ze­lenymuzicek.cz/cla­nek/vyjimka-je-vyjimka

anonym

Protože něco vy-jímáte, tak se píše vyjímka.
Přeci neděláte to, že byste to výýý-jimala?
Doplňuji:
Nezlobte se na mě, ale já jsem tu děd vševěd a říkám VYJÍMKA a zde důkaz:
Přestože je základem sloveso vyjímat, správný tvar podstatného jména je pouze výjimka (podobně jako slova odvozená – výjimečný). Podstatné jméno ke slovesu vyhýbat zní výhybka, nikoliv vyhýbka. Způsob tvoření lze vysledovat i z následujících příkladů: vytáhnout – výtah, vyslýchat – výslech, vypláchnout – výplach, vyzkoumat – výzkum, vyvíjet – vývoj.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Wi­kipedie:Pravo­pisn%C3%A9_ra­dy

sara-sara

Jak Vám ještě někdo může radit „vyjímka“, když nám to už bylo tolikrát omlacováno o hlavu?))) VÝJIMKA je správně :)
Doplňuji:
Protože už jsem dnes vyčerpala svůj limit, nemůžu odpovědi ohodnotit, ale všem, co napsali „výjimka“, dávám alespoň pomyslný palec nahoru :))

hanulka11

http://www.roz­hlas.cz/plzen/ja­zykovykoutek/_zpra­va/193661

SajmonModer

Vyjímka.

Jahoda

Výjimka. Je to pro mě takové „zvláštní“, ale je to tak :)

GM

Děde vševěde, nejsi poněkud zmatený?:D

anonym

Ano i děd vševěd neví vše a zjistil to až si to pořádně přečetl. Děd vševěd se všem omlouvá a trhá si zbytek všech tří vlasů.

ReHu

Právě, v pravidlech je výjimka i autoopravy mi to opravují jako špatně, když napíšu vyjímka.
Ale také to beru, žen to je od slova vyjímat.

Radak

To je ale zajímavé, já bych to psala špatně. Výjimka ani nedokážu vyslovit. On to tak někdo říká? To jsem teda blázen.