Savier

Pes se po umytí pořád drbe

Dnes jsem umyl psa psím šampónem a pořád se drbe 😕 Jak mu vyschla srst po umytí tak se drbe nonstop už nejméně hodinu. Už má úplně červenou kůži a s takovou zachvíli poteče krev!… Co dělat? Už jsem ho umýval několikrát čistou vodou a nepomáhá to. Je to už starší psík (13 let)

Nejlepší odpověď
cappuccino

Evidentne mu ten sampon vadi. Ja bych mu asi oblekla stare tricko, nebo mu neco omotala kolem tela, aby si nerozdrapal kuzi a zitra zavolala na veterinu, at ti poradi.
Jen se trochu divim, ze mas psa 13 let a nevis, jak ho koupat??!!

Další odpovědi
Filip84

Ještě mne napadá, což je u psů dost časté, a stejně tak podceňované, onemocnění morbus microsporum canis. To je mykosa, která se projevuje jako suchá dermatitis, z počátku, a někdy i dlouhodobě, nemá významnějších vnějších symptomů. Pes se škrábe, má ošklivý pach, nepřirozený, ale v té domácnosti, kde ten pes je, ho většinou nevnímají, poněvadž jak se to plíživě dostaví, zvyknou si.

Diagnostika patří do rukou zkušeného veterináře (případně i veterinárního dermatologa). Musí se vyloučit morbus otodectes cynotis varietas cani, tzv. ušní svrab, nebo ušní prašivina, kterážto zákožka může rovněž způsobit to, že se pes drbe, a z toho drbání může mít laesiones. Musí se vyloučit napadení vnějšími parasity, což – opět – může vést k tomu, že se pes drbe, a pak má také laesiones, dále pak lichen ruber planus, či jiný ekzém, a nakonec demodikosu (prašivinu).

Samozřejmě s ohledem na stáří psa je prašivina málo pravděpodobná (to už by jí měl roky a měl by viditelné lysiny atp.), ale všecko ostatní je dobře možné. Pokud se pes, po okoupání veterinárním šampónem, takto drbe, je málo pravděpodobné, že by za tím bylo jenom to umytí.

Pokud je to ta mykosa, řeší se to systémovými antimykotiky, prostě pes dostane tabletku, několikrát, a pak se to opraví.

elkon

I v šamponech pro psy je rozdíl. Je potřeba použít ten vhodný.

terry

A čím jsi ho myl dřív?
Tento šampon evidentně obsahuje něco, co mu vadí.
Zavolej nebo zajeď na veterinu.

paul1

Možná by pomohlo umytí nějakým neutrálním mýdlem.

Savier

Pejsek už je v pohodě. Šampón letěl do koše. Děkuji cappuccino za radu s tričkem 👍

cappuccino

🙂