caperland

pes ma nejspiz krev ve stolici

dobry den, minule jsem tu uz zminil, ze muj pes ma prujem ( civava) po 2 dnech drzeni diety se to zlepsovalo, pak najednou prijde muj mladsi bratr a narve mu to nejkorenejsi maso do huby. Dalsi den se muj pes vykadil a stolice byla hodne tmava a v ni mozna i krev (prujem) mel bych zajit k vetovi nebo se to da vyresit po domacku?? dekuji za odpoved predem

Nejlepší odpověď
anonym

Krev ve stolici druhý den po pozření nevhodného jídla je nesmysl. Trávení je rychlejší, zvlášť když má pes průjem. Umíš měřit psovi teplotu v konečníku? Změř psovi teplotu
http://www.ve­tonline.cz/me­reni-teploty Tady najdeš i další rady jak postupovat.
a pokud má zvýšenou tělesnou teplotu (nad 39 stupňů) raději se psem navštiv veta. Nasaď dietu a pokud se stav do dvou dnů neupraví, za veterinářem zajeď také. Samozřejmě i v případě zhoršení stavu.

Další odpovědi
Drap

Pokud je podezření že je ve stolici krev, tak určitě k veterináři

ahold

Po domácku si to vyřeš s bratrem.
Pokud psovi nepomůže živočišné uhlí (to na sebe váže škodliviny ), tak zajdi na veterinu.

Bobík147

K veterinářovi. A bratra důrazně upozornit, aby se podobné věci neopakovaly.

iwrana

Jenom dodávám k odpovědi Drapa,že pokud je ve stolici krev,tak může mít pes parvovirozu,nebo psinku a tam záleží na rychlé pomoci veterináře,protože jinak může pes zemřít.