Avatar uživatele
K99

Pes v kotci po dobu 7 hodin

Dobrý den, máme psa a bydlíme v malém městě v oblasti rodinných domů. Bohužel se někdy stane, že se nám kříží pracovní doba, proto musíme psa maximálně dvakrát do týdne dávat do kotce od 7:40 do 14:00. Pes v kotci štěká, sice ne po celou dobu. Je pro nás vším a nedokážeme si život bez něho představit. Noční klid nikdy nerušíme. Nikomu ze sousedů štěkot nevadí, ale potom jsou tu dvě sousedky, které jsou v důchodu a nemají, co na práci. Už několikrát si stěžovali na nějaké nesmysly. Bohužel nám v posledních dnech kříží cestu. Tvrdí jak pes pořád štěká, ale přitom pracuji nedaleko a neslyším ho, přichází a odcházím z domů také neštěká. Mám trochu strach, co se bude dít, protože jedna ze sousedek mu drze strkala klackem kus sýru dovnitř do kotce, toto jednání mi přijde zvláštní. Druhé jsme navrhli, ať si jde stěžovat na město, ale tím prý nic nevyřeší. Trochu se bojím, co se bude odehrávat dále, aby nedošlo k nějakému otrávení.

Upravil/a: K99

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 198 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Psovi je smutno, tak štěká. Je to zcela normální. I kdyby se všichni městští úředníci na hlavu stavěli, tak pes bude štěkat dál. Noční klid nerušíte, tak se nic neděje. Osobně už do práce chodím jen občas. Ale byla celá řada roků, kdy jsem měl psa doma na 9 –10 hodin samotného, Taky si občas zaštěkal, ale když je to během dne, tak jsem to nikdy nijak neřešil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Jak se sousedka dostala ke kotci? Ideálně kameru a nahrávat okolí. Cizí psi se nekrmí a nedráždí. Osobně bych to viděl 1× na osobní rozhovor a při opakování předat policii. Na Vašem pozemku nemá nikdo cizí co dělat.

Podle popisu mi přijde že by ta situace měla být z Vaší strany OK. Ale pochopitelně jde o jednostraný popis, který nelze brát za objektivní 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Je velmi nepříjemné, když člověk pociťuje problémy ze strany sousedů kvůli svému mazlíčkovi. Může být dobré komunikovat s nimi a vysvětlit, že pes je ve svém kotci jen zřídka, když se právě kříží pracovní doby. Zvažte také možnost najít psa hlídače nebo psí školu/kindergarten, kde by mohl být váš pes během pracovní doby.

Co se týče obav o bezpečnost vašeho psa, je důležité chránit jeho místo a zamezit přístupu cizích lidí, zejména pokud je pes v kotci a nemůže se obrátit. Skutečnost, že sousedka nabízí vašemu psovi jídlo, by mohla být pokládána za obtěžování nebo dokonce ohrožení, pokud by jí nabízená potravina mohla uškodit. Můžete tuto skutečnost zdokumentovat a nahlásit místním strážníkům nebo policii.

Poslední možností je konzultace s právníkem o tom, jak lépe se postavit k tomuto problému.

Konečně můžete přemýšlet o sociálních sítích a sdílet svou zkušenost tam. Obrovská komunita majitelů domácích mazlíčků může nabídnout pomoc nebo radu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek