Drap

Persiánový kožich je z jakého zvířete ?

Doplňuji:
Bohužel neni to ani perská kočka, ani liška.

Nejlepší odpověď
barnajka

Já znám definici persiánu, že je to kožešina několikatýdenních mláďat karakulské ovce.

Další odpovědi
Bičiště

Persián – kožišina z právě narozených jehňat tlustoocasých karakulských ovcí.

Zdroj: Malý slovník naučný B.Kočího/Brno 1929

houslista

Již dříve jsem slyšel,že persián je vyroben z kožešin ještě nenarozených jehňat,proto je drahý.

anonym

Ano,je to kožich z nedonošených jehňat,tak nás učili ve zbožíznalství.

robosobo

Asi z lišky nevím

Zdroj: www.google.cz

quentos

z perské kočky.

http://www.ehow­.com/persian-cats/