Avatar uživatele
Monie

Péče o slabé nehty po sundání gelových nehtů.

Mohu si své nehty nalakovat, třeba i zpevňujícím lakem? Nebo je mám nechat ať se vzpamatují? Nehty mám teď velmi zesláblé.

Zajímavá 0 před 2694 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
anonym

..."Nehty mám teď velmi zesláblé"...
A jak jsi na tom se zdravím ´obecně´?
"Slabé" nehty obvykle indikují nepříliš dobrý celkový stav organismu - takže doporučuju se zaměřit na zdravou výživu jako takovou, možná by nebylo ´od věci´ navštívit lékaře a podstoupit minimálně dobré vyšetření krve, ke škodě věci nebude ani komplexní vyšetření.
Pokud jde přímo o nehty - jakákoli tělu nepřirozená ´péče´ škodí, takže nedoporučuju ani lakování (a zejména odlakovávání). Ošetřuj nehty tukem (kvalitní olej, nebo - lépe - sádlo) - proti třepení a loupání vrstev. Nenechávej je dlouhé (hrozí mechanické poškození) a po zastřižení jejich hrany opiluj do ´hladka´ (nebudou se ti lámat nebo zatrhávat).
V jídle se zaměř na potraviny obsahující kolagen (nejlépe přírodní - třeba tlačenku, neodpírej si kůže či chrupavky - takové pečené vepřové koleno je výtečným léčebným prostředkem, hovězí guláš z kližky také ;-) - tyto potraviny jsou také výborným zdrojem vitamínu A).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

pokud sis trvale sundala umělé, tak ty tvé vlastní teď nějakou dobu potírej ricinovým olejem. Rozlévaný jej seženeš v každé lepší lékárně. Vem třeba 50ml a dobu aplikace si určíš, protože výsledky uvidíš sama ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krakis

Sundej si i svoje.... :-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pajka.111

Jaj, to chce opravdu intenzívní péči, v každém případě. Výborný je na to kolagen, doporučuju. tento je skvělý https://www.collalloc.com/…. Ten ty nehty zpevní, ony se přestanou se třepit a lámat.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek