autacek

Patří Měsíc pozemšťanům, nebo by si jej mohli přivlastnit a kolonizovat klidně mimozemšťané? Vyhlásili bychom jim válku?

Odpovědi
Usoman

Dotaz trochu zavádějící, ale pokud bychom to měli řešit legislativně, takže Měsíc patří do stejné skupiny jako mezinárodní vody. Ale to je pro lidi. Myslím, že nám patří celá sluneční soustava. Proč by nám neměl nepatřit náš Měsíc vzdálený od nás jen 400 000 km, ale místo toho nějaké rase emzáků žijící tisíce světelných let daleko.

Co rasa, to její solární systém. Vesmírné mezinárodní vody bych dělil dle hvězdných systémů. :) Takže naše sluneční soustava by byla na stejné úrovni jako stát a žádná cizí rasa by si neměla dělat nároky na naši sluneční soustavu.

Kelt

Na nějakém filmu jsem viděl přistání amerických kosmonautů na Měsíci a na záběru bylo i něco , co reportér komentoval jako vytvořené mimozemskou civilizací. Ale nikdo se k tomu nevyjadřuje. Pokud jsou na takové úrovni , tak bychom tu válku prohráli startem první kosmické lodi.