nimecacek

Patří lodžie do soukromého vlastnictví bytu?

Nejlepší odpověď
marci1

Ne nepatří.Lodžie patří do povinně společné části domu.Pokud je lodžie přístupná jen z bytové jednotky vlastníka bytu, patří do výlučného užívání vlastníka bytové jednotky. Takže lodžie není tvým MAJETKEM,ale patří VÝLUČNĚ jen do tvého UŽÍVÁNÍ.:-))
„Přestože je lodžie užívána výlučně vlastníkem nebo obyvateli bytové jednotky, nenáleží k jednotce, ale jde povinně o společnou část nemovitosti.“
https://www.svjon­line.cz/tipy/spo­lecne-casti-domu-dle-noveho-obcanskeho-zakoniku-noz-892012-sb

Další odpovědi
ivzez

Nepatří.