mamen

Patentování nápadu

Co obnáší patentování nápadu? Jaká je k tomu zapotřebí dokumentace a kolik patentování nápadu stojí? Jak dlouhé je období od podání žádosti k získání patentu?

Odpovědi
Lencis

V ČR plní funkci patentového a známkového úřadu Úřad průmyslového vlastnictví (UPV), který vznikl v roce 1993 a navázal bezprostředně na předchozí federální patentový úřad.

veškeré informace tedy získáte v odkaze:

Zdroj: http://www.up­v.cz/cs.html

Džanička

Přihlášku na patent najdes na www.upv.cz Stačí ji vyplnit a mailem odeslat,osobně tam nemusíš.Potom se čeká tři měsíce,jestli se k tomu někdo neohradí,poplatek je 5000,–na 10 let,po prodloužení žádosti na dalších 10 let se platí poplatek poloviční.