Psychotic

Může být stroj živý?

Za jakých podmínek přestává stroj být kusem kovu a plastu a stává se bytostí?

Ano, klidně Terminátor. Ve trojce T-800 zcela zjevně projevuje svobodnou vůli. Zvláštní, jak někteří připisují zvláštní status „kyborgům“, i když částečně lidské je jen jejich tělo a mozek ne 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Ve skutečnosti je to nesmysl. Strojem by se mohl stát, až by měl samostatné myšlení, emoce a spoustu dalšího. Stroj je zkrátka stroj a živý organismus je živý s celým svým vývojem od vzniku až po úmrtí

Další odpovědi
gecco

Pokud se hodláš věnovat filmovým scénářům, piš si co chceš…
😉
V reálném světě respektuj zákony reálného světa…
😉

Už jsi někdy potkal terminátora???
:-OOO

marci1

Definice života je založená na schopnosti rozmnožování se a fungování na základě biochemických procesů řízených genetickou informací. Pokud bychom vyrobili stroj schopný samostatného rozmnožování, mohli bychom jej zahrnout do definice života. Definice člověka je jasná: biologický jedinec druhu homo. Až budou stroje patřičných schopností, bude asi definice rozšířena nebo bude určen jiný širší pojem. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Diskuse%3A­Up%C3%ADr_%28nem­rtv%C3%BD%29

Nechápavé

Terminator?

Nebo co mas na mysli?;)

KARI05

To určitě ne

patmull

Jak již tady bylo zmíněno, stroj přestává být strojem, když se začne sám rozmnožovat. Konec Čapkova R.U.R. je přesně o tomhle.

RedC22

Co to je vlastně stroj? Vždyť stroj nemusí být jen mechanický, ale i biologický – všechny živočichové jsou stroje. Takže ano, stroj může být živý – a většina strojů taky živá je. Zajímavější je ale Tvoje „podotázka“. Co znamná být živý, resp. kde leží hranice? Vážně je schopnost reprodukovat se tím hlavním rozpoznávacím znakem života? Takže když někdo vyrobí vyrobní linku, která dokáže vyrobit sama sebe, znamená to, že je živá? A co když někdo napíše program, který se sám reprodukuje, nebo dokonce upravuje sám sebe? To je pak vlastně taky živý… Nebo že by si musel stroj uvědomovat sám sebe, aby byl živý? A co třeba taková trepka, co ta si uvědomuje? Vidím to tak, že je to jen otázka definic. Živé je prostě to, co je za živé povážováno – tedy momentálně pouze biologické stroje. Časem se tenhle pohled může změnit.

lexx

kyborg ano…viz sci-fi snímek Saturn 3, Moontrap nebo Vetřelec (Alien) výzkumník Ash se ukázal být strojem, ještě velmi dlouho hudba budoucnosti…

RyuzakiKate

Když to taky vezmu z pohledu sci-fi, tak v seriálu Doctor Who jsou Cybermeni, kteří jsou přetvářeni přímo z živých bytostí. Ale kdyby se jim zachovala schopnost cítit, nejspíš by to zodpovědělo tvůj dotaz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kyberlid%C3%A9