LucinkaLLL

Myslíte, že bych mohla parenou buchtu udělat i v parním hrnci?

Parená buchta v parním hrnci

Chci dělat parenou buchtu (slovenský recept), ale nemám síto do hrnce na vaření v páře. Myslíte, že bych buchtu mohla udělat i v parním hrnci, nebo to bude hnusné? 🙂

Nejlepší odpověď
led

2 varešky, paličky, … položené na hrnci s vodou dokážu chýbajúce sitko nahradiť. Stačí na ne položiť tú buchtu tak, aby para mohla voľne prúdiť.

Další odpovědi
marci1

Nezkoušela jsem to, ale údajně to jde. 🙂
„Do parního hrnce dám vodu (postupujte podle návodu k vašemu hrnci). Dvě napařovací misky pořádně ponatírám olejem (stěny i děrované dno), do každé nádoby dám max. 7 buchet tak, aby se navzájem nedotýkaly, a každou zvlášť dobře ponatírám ze všech stran, i svrchu olejem, aby se nepřilepily k sobě. Postavím obě misky na sebe a spaříme 18–20min. Mám parní hrnec Tefal, s jinými hrnci nemám zkušenosti.“
https://www.nej­recept.cz/recep­t/domaci-parene-buchty-r3932

orestez

Ona je a dělá si přípravu pro výuku dalšího ročníku. Ona má teď zrovna prázdniny.

led

marci1, ale po starom možno aj voľne v prírode, na zahrade, pri vode, stačí kotlík, oheň a niečo na podloženie buchiet.
Doporučujem mlsným jazýčkom, mňam.