annas

Papír snese všechno, ovšem internet mnohem víc: dává spolehlivý i bláznivý materiál. Jaký však nastává problém?

Nejlepší odpověď
zjentek

Prosím, definujme „spolehlivý materiál“.

Spíše než problém nastává prozření. A k jakému prozření díky internetu vlastně dojde? Asi nemá cenu věřit jednou napsanému jen proto, že tedy bylo jednou napsáno (a domnělými administrátory upraveno/opraveno). Vše je zde rázem domněnka, výplod chorých, texty z říše fantazie, mozky se činí a každý jeden je v podstatě fantastický, i naučné je teď přinejmenším bezpředmětné, dosud všeobecně platné a uznávané je náhle jaksi bez váhy. Je to správně, nebo špatně? Jak zavřít ústa individualitě a zachovat demokracii? Svobodu? " Je to správně, nebo špatně?" Ať tak či onak, v důsledku zde psané bude lidstvu odpovědí. 🤷‍♂️

Osobně jsem přesvědčen věřit jednotlivci je patogenní, nebezpečné, proto i celé školství stojí od základu zhoubně (desítky, stovky jsou nuceny věřit jednomu, bez individuality), nevěřme jednotlivci, byť konzumní společností by tento byl sebevíce opěvován. Nic zde není v naší moci, nic nového zde nestvoříme a ani stávající zde nezahubíme, nikdy nevyhubíme. Rovnováha bude nakonec obnovena, navzdory fantastickým mozkům. Děkuju.

Další odpovědi
Drap

Pouze ten, že člověk musí pečlivě zvažovat, zda jsou informace pravdivé, nebo ne a pečlivě přebírat. Má to své opodstatnění. Nevíme kdo kterou informaci vytvořil, proč ji vytvořil a co ho k tomu vedlo. Pokud je možnost a konkrétní informaci lze ověřit z více zdrojů, potom je vyhráno. Pokud to nelze, musí člověk pouze odhadovat a spojovat s dalšími, třeba i přímo nesouvisejícími informacemi. Dalším problémem je, že těch informací je příliš mnoho ať už pravdivých, nebo nepravdivých.

paul1

Někdy je problém ověřit pravdivost informací z internetu.
Ještě jeden návod:
https://www.e-bezpeci.cz/in­dex.php/trocha-teorie/jak-si-overit-informace-na-internetu

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/me­diahub/jak-si-overit-informace-na-internetu-prakticky-navod-pro-odhaleni-hoaxu-lzi-a-nesmyslu.A160720_900­441_mediahub_im­p#:~:text=Jak%20si%2­0ov%C4%9B%C5%99it%20in­formace%20na%20in­ternetu%20-%20praktick%C3%BD,Nen%­C3%AD%20fotogra­fie%20upraven%C3%A1%3F­%20...%206%206­.%20Podez%C5%99el%­C3%A9%20okolnos­ti

led

Papier je horľavý, prípadne sa rozkladá, informácia na ňom sa stráca.
Informácia na internete sa nestráca, vždy sa nájde niekto, kto danú informáciu miesto odstránenia odloží a zúročí, t.j. použije podľa svojho rozhodnutia.

aliendrone

Hned na úvod – papír snese všechno, STEJNĚ jako internet. Jen technologické možnosti internetu jsou VĚTŠÍ. Problém v tom NENÍ, informace je JEN informace. Je jen na uživatelích, JAK a CO využijí (ať producentech nebo konzumentech).

Takový Pepi Goebbelsů neměl ani PŘEDSTAVU o nějakém „internetu“ a dovolím si tvrdit, že i BEZ NĚJ mu to „šlo DOST dobře“. 😐

„Problém“ je tudíž v zásadě STEJNÝ. Takový, jakým byl před mnoooooha lety, jen se postupem času vyvinul. Podobně jako kdysi existovaly parní lokomotivy a byly špičkovým technologickým výkřikem své doby. A DNES? S jistotou je najdeme JEN V MUZEU.

Problémy by se tudíž měly hledat TAM, KDE JSOU. Tzv. „nežádoucí obsah“ (např. děštská pornografie) na internetu NENÍ „problémem internetu“ (jak se nám snaží namluvit). Je to problém SYSTÉMU. Ale ten raději místo vypátrání a likvidace ZDROJE (výrobce) podobného obsahu zavede CENZURU, která je pro systém MNOHEM VÝHODNĚJŠÍ. Takže znovu opakuji – hledejme a řešme problémy TAM KDE JSOU, to je celé. 🙂

Ametyst

Problém nastává v tom, že nejsme s internetem v bezpečí ani doma – právě kvůli názoru. Pokud si choré globální mozky usmyslely převychovat lidstvo a převrátit hodnoty vzhůru nohama, může být i citování oficiálních statistik důvodem k zrušení účtu.

Samtibalfars

Snadno: pravdě člověk nikdy neuvěří ihned. To je dokázány fakt!

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

ad zjentek,

nevílm, jaký význam má pro vás slovo spolehlivý., Pro mě je to vlastnost člověka, u něhož mám prověřené, že jeho reakce, odpovědi, činy z hlediska správnosti, funkčnosti, bezpečnosti, věrnosti či užitečnosti jsou správné, tedy spolehlivé., .

zjentek

Tohle mně trošinku lichotí, An, neboť jsem nikdy nebyl BANován (ani dočasně) a vy tu pravomoc jistě máte 🤭🤭🤭

annas

Zjentku,

nikdy jsem neměla ani nemám možnost čio opravomoc něškoho zabanovat. Tuo může jen admin.

zjentek

Ad Drap: Poprosím o zdroj 🤷‍♂️

College

Internet je jako sen taky nemají informace hodnotu

zjentek

College, informace z mých snů pro mě mají tu nejvyšší prioritu, vůbec netuším o čem to meleš, ovšem internet snese všechno. 🤨

led

zjentek „internet snese všechno“
internet ano, len jeho niektorí jeho užívatelia (aj my) majú občas výhrady proti obsahu poskytovanej informácie internetom. 😮 Váš plukovník Cenzor 😁

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

led,

ed

Určitě platí, že není zlato, co se třpytí. Informace je nutné prověřovat podle toho, co znám, nebo z věrohodných informací od odborníků, zapojit selský rozum atd.

Vzpomeňte si např. na zjentkovu otázku na původ slova boubelka, tedy na chybný předpoklad „tzv,. odborníka“,, který se považuje za neomylného.
Mělo by u něho platio, mlčeti zlato, mysliti potíže,
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vzniklo-slovo-boubelka-v-kontextu-s-prostorove-jinak-konstruovanou-zenskou-postavou