Tomion90

Pandemie a cestování v čase? Uvažuji správně?

Řekněme, že jste cestovali v čase ve snaze zabránit pacientu nula s covidem, aby se nakazil virem. Pokud by se vám to podařilo, eliminovalo by to vaši motivaci, abyste se vrátili a zastavili pandemii? Pokud ano v zásadě by to znamenalo, že můžete cestovat časem, ale nelze podniknout žádné kroky, které by mohly způsobit paradox. Einsteinova obecná teorie relativity totiž předpovídá existenci časových smyček, uvnitř kterých se události věčně opakují a událost sama o sobě může být v minulosti i budoucnosti. To ale naprosto odporuje systémové dynamice. Podle současné vědy nemohou obě teorie platit současně. Takže jak to je?

Odpovědi
Alesh

Nevím, ale já bych se vracel raději kvůli těžbě a nákupu bitcoinů. 🙂

aliendrone

Dobrá otázka. Musíš ale vzít v úvahu fakt, že OTR NENÍ úplnou „dokonalou teorií všeho“ a díky tomu z ní plynou i jiné „podivnosti“, nejen Gödelovy uzavřené časupodobné světočáry. Třeba takové singularity (přesněji „ringularity“, bo nerotující černou díru bys asi DLOUHO hledal ;) :D), ale to mne netrápí. Asi jde o nepochopení všech souvislostí a dříve nebo později najdeme/objevíme způsob či důvod, jak takové bejkárny, které z OTR plynou zakázat.

Takže PROZATÍM nevíme, ale osobně bych vsadil na železné zákony termodynamické, které z principu takovým „nepřístojnostem“ brání. ;) :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.