Avatar uživatele
Filip84

Pamatujete někdo, co znamenala cedule „KRABIČKY ZAKÁZÁNY“ v provozovnách RaJ?

Ten obrázek je PrintScreen (a oříznutý) z filmu Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979). V tom filmu je sekvence s ním cca v 40 minutě, jak jeden z malířů přichází se džbánkem do hospody pro pívo, a následně vstupuje majitel žlutýho Saabu shánět „machra“, co by se mu na něj podíval, protože nejede.

Je tu někdo, kdo to pamatuje, o jaké krabičky šlo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Mravenec, aliendrone, Savier před 335 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jasně, krabičky! Počítalo se různě, např. avers za 2, revers za 1, škrtací bok za 5 a „komín“ (krabička se po cvrnknutí postavila na obsahem nejmenší stěnu, jak ukazuje obrázek) za 10.

https://cdn.ku­dyznudy.cz/fi­les/6c/6c30e4c7-417d-468d-bd04-2923b9119590.jpg?v=20220­701112854

Šlak by mě trefil, tyhle obvykle ještě ŠKRTALY a HOŘELY, ne jako dnešní šmejdy, které místo škrtání a hoření se raději lámou! FAKT je k zblití, když na bolševika vzpomínám „v dobrém“, s ohledem na to, že jsem mu tenkrát nemohl přijít na jméno. Ale pravdou je, že jsem tehdy neznal havloidní dem(ent)okracii. 😕

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Ještě jsem si vybavil další (přísně vyžadovaná) pravidla – pro platný/uznatelný pokus krabka musela

  1. být vycvrnknuta min. do výšky půllitru
  2. nesměla spadnout ze stolu

😉 🙂

Avatar uživatele
Filip84

A ještě to zkrátil, teda ořízl ze spodu, ten bazmeg server, ale tak vidět to je, ve spodu je stejná linka, jako nahoře, nic tam nechybí.

Nový příspěvek