Filip84

Pamatujete někdo, co znamenala cedule „KRABIČKY ZAKÁZÁNY“ v provozovnách RaJ?

Ten obrázek je PrintScreen (a oříznutý) z filmu Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979). V tom filmu je sekvence s ním cca v 40 minutě, jak jeden z malířů přichází se džbánkem do hospody pro pívo, a následně vstupuje majitel žlutýho Saabu shánět „machra“, co by se mu na něj podíval, protože nejede.

Je tu někdo, kdo to pamatuje, o jaké krabičky šlo?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jasně, krabičky! Počítalo se různě, např. avers za 2, revers za 1, škrtací bok za 5 a „komín“ (krabička se po cvrnknutí postavila na obsahem nejmenší stěnu, jak ukazuje obrázek) za 10.

https://cdn.ku­dyznudy.cz/fi­les/6c/6c30e4c7-417d-468d-bd04-2923b9119590.jpg?v=20220­701112854

Šlak by mě trefil, tyhle obvykle ještě ŠKRTALY a HOŘELY, ne jako dnešní šmejdy, které místo škrtání a hoření se raději lámou! FAKT je k zblití, když na bolševika vzpomínám „v dobrém“, s ohledem na to, že jsem mu tenkrát nemohl přijít na jméno. Ale pravdou je, že jsem tehdy neznal havloidní dem(ent)okracii. 😕

aliendrone

Ještě jsem si vybavil další (přísně vyžadovaná) pravidla – pro platný/uznatelný pokus krabka musela

  1. být vycvrnknuta min. do výšky půllitru
  2. nesměla spadnout ze stolu

😉 🙂

Filip84

A ještě to zkrátil, teda ořízl ze spodu, ten bazmeg server, ale tak vidět to je, ve spodu je stejná linka, jako nahoře, nic tam nechybí.