Kelt

Pamatujete na skupinu Plavci? Používali také název Rangers, to ale ní stejné, že?

Asi si pamatujete na skupinu zpívajících inženýrů, kteří si říkali Plavci, předtím Rangers. Rangers jsou známy tíky Chuck Norrisovi. Co mají rangers společného s plavci.

Nejlepší odpověď
arygnoc

Rangers
Plavci
ČSSR
kapela založená v roku 1965 (1964).
Členovia Mirek Řihoška (bendžo), Jan Vančura (v rokoch 1987 – 2004 v kapele nepôsobil), Jiří Veisser (zo skupiny odišiel v roku 1999), Milan Dufek, Antonín Hájek.
V dobe normalizácie premenovaná na Plavci.
Prvú platňu vydali v roku 1968.
V roku 1970 zaznamenali milión predaných platní.
1990: návrat k názvu Rangers.

vtej dobe ešte chuck nevedel, či bude lesník, policajt, člen komanda alebo tulák (to všetko totiž ranger znamená).

;-Q

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=Ran­gers

Další odpovědi
Rocker

Skupina se jmenovala Rangers do roku 1971,kdy jím komouši název zakázali.Proto se přejmenovali na Plavce,nemělo to s původním názvem nic splečného.Texas Ranger s Norrisem byl natočený až o spoustu let později.

marci1

Výrazy rangers a plavci spolu nemají společného nic. S Ch. Norrisem taky nic. Skupina Rangers se musela v r. 1971 přejmenovat a přejmenovala se na Plavci. Název Rangers vadil politickým vůdcům. Proč se prý jmenuje jako americké elitní jednotky vojáků ve Vietnamu ? 🙂