Sezam1

Poradíte, co znamená označení rezistoru? Vůbec se v tom nevyznám.

Původní neotázka

označení rezistoru,vůbec se v tom nevyznám

Dobrý den,co znamená toto 1K5 Ohm, pouzdro 0207 Pz = 0,6 W Tol. = 1 % TK = 50 ppm/K – označení rezistoru,ty čísla atd hlavně to 0.6w

označení rezistoru,vůbec se v tom nevyznám

Nejlepší odpověď
Arne1

1K5 … zkrácené označení hodnoty, písmeno označující řády je použito místo desetinné tečky, tj 1K5 = 1.5K = 1500 ohm

pouzdro 0207 … tvar provedení

0.6W … výkon který se na rezistoru smí ztratit (Pz = ztrátový výkon), fungují zde běžné vztahy U = I * R (Ohmův zákon) a P = U * I; pokud by byl ten výkon překročený, rezistor by pravděpodobně shořel.

Tol = 1% … tolerance hodnoty, protože se nedá vyrobit úplně přesně. 1500ohm ± 1% = 1500ohm ± 15 ohm

Další odpovědi
aliendrone

Jen k „Arne1“ dodám, že to TK je teplotní součinitel, který vyjadřuje změnu hodnoty odporu v závislosti na teplotě – tomto případě tedy 0,00005/K

Petula00

Odpor má hodnotu 1500 Ohmů.
http://telefon­.unas.cz/znace­ni-r/barevn2.htm

V odkazu je tabulka označování odporů,kondezátorů.