Avatar uživatele
Wareg

Otázka pro zkušenější fotografy – rozmazání fotek

Mám dotaz pro zkušenější fotografy, nechce se mi teď psát na spec. fóra, zabývající se focením.

Fotím s DSLR CANON EOS 50D + 50 mm objektiv CANON 1,8 II 50 mm (pevné ohnisko). Zatím se s tím seznamuju, ale zdá se mi, že i u některých statických objektů jsou fotky rozmazané. Čas je docela rychlý, z ruky nad 1/250 sec, clona např. 5, ale i přesto se mi zaostřený bod jeví rozmazaný (automatické zaostřování na manuálně nastavený bod; nemám na mysli hloubku ostrosti).

Dokáže někdo poradit co s tím? Případně bych zaslal foto k nahlédnutí a posouzení. Třes rukou vylučuju.
Doplňuji:
Prosím o odpovědi k tématu, budete-li mít potřebu psát snad odpovědi ohledně sundaného víčka, použijte diskuzi!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Wareg

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Jahoda před 5027 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

A víčko na objektivu je sundané?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Zkuste delší čas a vyšší clonu., dejte si pozor zda-li se ohnisko nezaměří na oblohu -nekonečno, pak mohou být objekty v popředí nezaostřené. Pracuje stabilizátor obrazu?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Wareg: Foťák máte pěkný. Pošlete fotku nejraději s exifem. Máte opravdu zvolené jednobodové zaostření ? Pokud necháte vícebodové , foťák ostří tam, kam je to pro něj snazší.
Jinak se dá foťák docela pěkně strhnout při stisku spouště. V místě ostření musí být nějaký výraznější kontrastní rozdíl, nejlépe hrana. Princip automatického ostření je na něm založen. Jinak se určitě dá někde nastavit úroveň softwarového doostřování. Máte to pod kontrolou?
mosoj@seznam.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Záleží jestli ostří automat nebo ručně,Hloubka ostrosti se dá upravit clonou.I setina vteřiny se dá také rozmatat záleží jak je tvrdá spoušť.Buď vybíráte záběry komponované tak aby se vešly do hloubky ostrosti. Nebo se zamněříte na popředí nebo pozadí. U automatu záleží jak je nastavený. Pro jistotu si ho nechte přeskoušet od mechanika. Někdy stačí vyčistit objektiv mastný dětský prstík mi také jednou dělal paseku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Miroslavst

Takže víčko to asi nebude, ještě by to mohlo být uvnitř orošené-na čočce zevnitř. V tomto počasí stačí kapička.

před 5027 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek