12kolemjdouc

Otazka pro chytre matematiky a logiky-jak by clovek mohl sloucit mongoloidni zeme a stat se jejich vudcem?

Je to zvlastni otazka a zajima me jestli nekdo dokaze prijit na reseni. Jak by mohl treba ovladnout armadu.

Odpovědi
Disraeli

Jakože matematická otázka? Týká se to spíš psychologie, politologie a podobně. Odpověď máš v otázce: Vůdcovstvím (znalost davové psychologie, výborné rétorické schopnosti, vůdcovský talent/genitalia, organizační talent, charisma, šarm a dalších vlastnosti, schopnosti nebo dovednosti. Rozhodně se to neobejde bez konrkténách schopnostech/do­vednostech/zna­lostech, ve kterých musí ten člověk vynikat – a to skutečně, nejen domněle. Musí pak mít úspěch, výsldeky, aby měl popularitu a víc úspěchu… To je odpověď na tvou otázku, člověk musí disponovat konkrétními kvalitami, pak mít jasný cíl a iniciativu).
Lepší je armádu vytvořit, než ovládnout už existující. Rekrutováním, náborem. To se neobejde bez financování a organizování (mimo všeho dalšího).
…Počty roli hrají (jako vždy), ale rozhodně zde nejsou primárním vlivem, ničím hlavním.

Co se armády týká, tak si je získá: Sympatiemi, vlivem, odddaností, pctou, vzhlížením/vedením, člověk s vizí a podobně. Přímou nebo nepřímou cestou. Může zastávat nějaký pol. úřad postupně se propracovát v systému hierarchie – zastávat pak nějaký velitelský post a převzít armádu, pak ji reformovat, přibírat i jiné (celkově předělat, přeorganizovat). Nebo postupovat soukromě, na vlastní pěst. Popularita u lidí (navzdroy státy), vytvořit si stoupence, rekrutovat – samozřejmě díky vlastním financním (nebo taky díky podporovatelům/in­vestorům). Vytvoří armádu, systém, organizační řád z ničeho.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.