Gestas

Opravdu pití nic neřeší?

Slyšel jsem, že prý třeba na otravu metanolem pomáhá se ožrat.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, na otravu methanolem ethanol může zachránit život, měl by ale být podán co nejdříve. V nouzi může být ethanol použit jako slabší anestetikum. To je asi tak vše, co alkohol řeší.

Další odpovědi
Drap

Ano, otrava metanolem se alkoholem léčí.

aliendrone

Na ruských jaderných ponorkách se v případě radioaktivní kontaminace běžně podávala kombinace čistý ethanol + vitamín C jakožto první pomoc. Asi to moc nepomáhalo (myslím), ale pořád lepší, než drát do oka. Venkoncem – když už natáhout ráfy, tak zvesela!

dubraro

Na druhé straně – abstinence taky ne.
Ano, metylalkohol je vytěsňován etylalkoholem, který je posléze tělo schopno metabolizovat.

Kelt

Nezapomeňte na slavný výrok z filmu „Limonádový Joe“
Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství.