Opět se zde někomu nelíbí, jak byl zvolen Václav Havel?

Před chvílí zde byla otázka, jak byl zvolen Václav Havel prezidentem? Nežli jsem stačil odpovědět, tak otázka zmizela. Byl zde zajímavý odkaz na tuto otázku. Jak je tedy možné, že otázky na sametovou revoluci a všechno kolem ní se okamžitě mažou? Zrovna tak otázky na osobu Václava Havla. Není to tím, že se určitým lidem na tomto servru NELÍBÍ pravdivé odpovědi nás, pamětníků a chtějí mladou generaci utápět v nevědomosti o SKUTEČNÉ pravdě o revoluci a SKUTEČNÉ pravdě o Václavu Havlovi?
Víte, mluvil jsem s lidmi z pivovaru, kde Havel pracoval, a podle nich to byl ochlasta. Sám Havel se po revoluci chlubil tím, že on JAKO JEDINÝ DĚLNÍK SI MOHL DOVOLIT DO PRÁCE JEZDIT MERCEDESEM, na což ostatní dělníci v pivovaru neměli.
A na druhou stranu je zajímavé, že jeho, jakožto nepřítele socialismu, do pivovaru vzali a mě jakožto starého člověka nechtěli. (NEJSEM PRO FIRMU PERSPEKTIVNÍ, což Havlovi asi neřekli).

Nejlepší odpověď
gecco

.." jeho, jakožto nepřítele socialismu"… nutili komunisté pracovat, i když i bez toho pivovaru vydělával dost…
Tebe nikdo pracovat nenutí – a to, že nemáš práci, je způsobenou tvou nevhodnou kvalifikací a bydlištěm – obé sis vybral sám (a nebo ti to přidělili ´komunisti´ – těm si stěžuj, že nejsi perspektivní…
___
…„on jako jediný dělník si mohl dovolit do práce jezdit mercedesem“… – protože si na něj vydělal…
Ano – přestože podle tebe se měli za komunistů dělníci dobře – neměli na Mercedes. Zatímco Havel, jehož práci kupovali (a kupují) ´kapitalisti´ na ten Mercedes měl…
________
Lahny – nechceš si na toto blábolení najít nějaké jiné fórum??? – tady fakt nenajdeš mnoho spřízněných duší…
Normální člověk chápe, že zaměstnanec musí vydělat nejen na sebe, ale i na svého zaměstnavatele (enerdie, stroje, fabriku…) – jen ty (a tobě podobní) chtějí, aby zaměstnavatel na práci svých zaměstnanců doplácel.
___
A – kdybys něco uměl (tak, jako Havel uměl) a uměl to prodat (tak, jako Havel uměl) – nemusel bys žehrat na nedostatek peněz…
Neumíš → nemáš peníze – to je naprosto logické…

Další odpovědi
rigormortis

Teď nevím jestli si stěžujete na vlastní nezdary v životě nebo to je nějaká otázka?
Nejde to nějak doplnit? Trošku konkretizovat?

Shaohao

jj, zlati komari, to uz tu bylo je a evidentne bude… za neuspechy neschopneho videt ostatni…

fcoop

S podobnými názory nemá smysl polemizovat.

Ten starý slovník – zase topení naší mladé generace v nevědomosti,zase Havlův Mercedes,zase Havel alkoholik,zase duté kecy o Skutečné Pravdě.......­.....opravdu by měl člověk chuť napsat krátce a jadrně,kam by se konečně tihle apoštolové světlých zítřků měli odebrat......­.............­..a ať už proboha !!! NEOTRAVUJÍ – je to přece už přes třicet let …ale bolševika je všude pořád plno.

Ten „příspěvek“ jsem smáznul já.
Dorazila mě ta příloha......­............ta byla na trestní oznámení.
A klidně.....­......naprosto klidně to zopakuji.
Kdo se má pořád hrabat v té vaší hromadě hnoje?

Narudlé.

Nadarmo František Palacký neříkal: „Zhovadilost všeobecná povstane, byť by komunisté i jen v jedné generaci panovati měli.“ (Net)

arygnoc

otázky na havla odtiaľto miznú pravidelne.
možno server kúpila pískajúca dáša.

😉

lexx

do pivovaru ho vzali neboť existovala tzv. všeobecná pracovní povinnost, ale když jsem viděl v TV ten jeho paskvil Audience tak usuzuji že tam normy nestrhal

mosoj

Gecco, nechtěl by jsi jít dělat přednášky do mateřských školek. Havel si na nic nevydělal. Havel žil za minulého režimu z darů a chudák musel nakupovat jenom v Tuzexu ( osobně toto prohlásila Olga Havlová). Po převratu si zajistil, aby mu byl vrácen majetek, který vracen být neměl, protože byl zabaven na základě Benešových dekretů !! Jako člověk nestál ani za slovo. Nakonec i Karel Kryl o něm prohlásil že je prase.

Jinak nikoho neposílej demokraticky pryč, nemáš na to právo . Nakonec jenom ukazuješ svoji pravou netolerantní a sobeckou povahu, kterou jsem prohlédl již dávno.

anonym

Lahny,buďme jací jsme,nekoukej na prezidenta,co ti svobodu dal jako na nepřítele,pokud chceš komanče prosazovat…jdi jinam,kde ti bude dobře a necpi to sem lidem a svůj názor kvákej třeba na Kubě!!!

zorro

Lahny, konečně po dlouhé době zase nějaký příspěvek. Co já se načekal. Už ve středověku se panovníci nechávali obveselovat zrůdama a já jsem rád, že v té tradici pokračuješ.

Štoura

Zde existuje trvrdá cenzura !!!Ano! Existuje a je velmi zaujatá proti svobodnému názoru na minulost starou 25 let, na tehdejší škůdce národa a státu, kteří se tehdy dostali k moci : rádoby „dramatik“, neschopný tlučhuba a bezcharakterní notorický alkoholik Václav Havel (viz např. www.vaclav-havel.eu), niemandi Ruml, Vondra, atd. Četl jsem nedávno vyjádření jednoho z oblasti kultury, že po jejich prokouknutí by dnes sám podepsal tzv. „Antichartu“. Tito nás zavlekli do současného srabu, rozkradeného a vykořisťovaného státu, kde zákony a právo člověku většinou nic nezaručují.
Stále nemohu pochopit, jak náš stát, ve skutečnosti pár lidí, kteří tyjí ze současného stavu a na stát a národ kašlou, mohl svoje letiště v hlavním městě a srdci Evropy nazvat po takovém bezcharakterním člověku, jehož jedinou „zásluhou“ bylo to, že ve snaze získat zpět majetek rodiny zestátněný pro kolaboraci s fašisty se postavil (samozřejmě hmotně zajištěn ze Západu) státní moci a byl perzekvován.
Dva příspěvky, co jsem poslal na tento server (můj názor na Havla) byly smazány. Komunisty nemám v lásce, podepsali se na celé mé rodině, jak v letech padesátých, tak i v mém životě a práci do roku 89.

gecco

Mosoji – vy jste dneska musel přebrat – jinak byste ten první odstavec vůbec nemohl ´vypustit´ – sám sobě protiřečíte (kromě toho buďto záměrně a nebo v důsledku vymytí mozku PŠM lžete) …
K odstavci druhému – neposílám nikoho pryč – ´posílám pryč´ blábolení, které nemá reálný základ a které vyjadřuje jen osobní sobeckou ukřivděnost daného člověka (račte si mou odpověď přečíst pořádně)…

mosoj

Ano, čtu ji pozorně a vidím sobeckého, netolerantního člověka, který se rád přetvařuje a občas to na sebe práskne.
Nemám potřebu sám sebe před kýmkoliv obhajovat, zejména před tebou. Svědomí mám čisté.

anonym

Pro všechny, kterým se nelíbí pravda o Havlovi
Je zajímavé, že všichni modří ptáci vyskakují, že seriály a filmy z let socialismu jsou poplatné době a přesto je všechny televize donekonečna opakují (jak se tenkrát Železný na Nově dušoval, že „MAJORA ZEMANA“ NIKDY!!!!, že je to komunistický seriál a v této době ho protočily už všechny televize). Pročpak neopakují hry Havla, když byl přece zakázaný a jeho hry také (je natočená Audience a Zahradní slavnost). Nebude to tím, že na jeho hry se NEDÁ koukat a jelikož televize koukají na sledovanost a na tyto hry by nikdo nekoukal (a tudíž by nebyl ani příjem z reklam), tak se všechny televize BOJÍ zařadit tyto bláboly do svých programů?
A jelikož – fcoop – se přiznal, že smáznul otázku, tak PŘIZNAL, že zde existuje cenzura, kde nejsou přípustné jiné názory než ty co propagují modří ptáci.
Takže jak se říká PRAVDU MÁ VŽDY VÍTĚZ, takže se – fcoop – přiřadil ke komunistům, kteří jiné pravdy než svoje neuznávali.
Takže – fcoop – je komunista a ne demokrat, který je ochoten naslouchat názory jiných.

gecco

Lahny…
Nám je tu, povětšinou, u zadní části těla tvá „pravda o Havlovi“ – nechápeš, že tím jen šíříš nějaký názorový ´smrad´?
___
Tvá slova o cenzuře taky nechápu:

  1. Fcoopem skrytý příspěvek skutečně zakládal skutkovou podstatu pro trestní oznámení (a divil bych se, kdyby je Admin nepodal – Fcoop přípěvek pouze skryl, nesmazal jej – to může jen Admin), dodržování platných zákonů vycházejících z Ústavy a Listiny základních práv a svobod není cenzurou
  2. komunisté naopak „Listinu…“ nedodržovali – a, upřímně, kdyby ses, podobně jako o Havlovi, za socialismu vyjádřil o libovolném vysokém politikovi ČSSR a nebo spřátelené země, už nyní by na tebe zvonili pánové s ´pozvánkou´
  3. netuším, co mají znamenat tvé další výroky
  • co má s Havlem společného Železný (což je skutečný hajzl)
  • co má s Havlovým zvolením prezidentem kvalita či oblíbenost jeho her

______
Pokud jde o tvou osobní frustraci, že bydlíš v takovém zapadákově a neumíš nic, o co by měl potenciální zaměstnavatel zájem (co bys mu mohl ´prodat´) – opakuji, že jde buďto o tvé osobní rozhodnutí (tedy si stěžuj sám na sebe) a nebo o rozhodnutí socialistického režimu (který tě něčím vyučil a někam nastěhoval) – tedy si stěžuj na něj.
Osobně mne netěší, že jsou někteří lidé v takové situaci, co ty – ale nemusíš nám to tu tak často opakovat – velmi pravděpodobně tě nikdo z nás ani nezaměstná a ani s tebou nebude s častějším opakováním více souhlasit.

anonym

pro gecco
„A – kdybys něco uměl (tak, jako Havel uměl) a uměl to prodat (tak, jako Havel uměl) – nemusel bys žehrat na nedostatek peněz..“
Chlastat jako on dokážu taky, koulet sudy v pivovaru dokážu taky akorát NEUMÍM NAPSAT HRY NA KTERÉ NIKDO NEKOUKÁ.
Tyto hry se hrály akorát po revoluci a když lidi zjistili co je to za bláboly, TAK JE UŽ ŽÁDNÁ TELEVIZE NECHCE REPRIZOVAT, PROTOŽE BY NA NĚ NIKDO NEKOUKAL.
A neboj se, JÁ JSEM SE NIKDY NEBÁL, říkat komunistům pravdu do očí, protože ve fabrice na tři směny by za mně nikdo nepracoval.A toho se komunisti nejvíce báli.Sice ne mně, ale dělníků, protože kdyby pozavírali dělníky, kteří proti nim něco měli, TAK KDO BY PAK NA NĚ DĚLAL?
Takže komunisti si dělníků vážili, ale pro nynější vydřiduchy jsme jenom póvl, s kterým si mohou vytřít zadek.
Jestli můžeš, ukaž mně horníka, hutníka, traktorist, dojičku a někoho jiného z dělnických profesí, kdo byl za komunistů za své názory perzekuován.
Ve fabrice jsme poslouchali Svobodnou Evropu (vysílala v 18 hodin),Hlas Ameriky (vysílal ve 21 hodin) A NIKDY NÁS ZA TO NIKDO Z PRÁCE NEVYHODIL.
Dneska ve firmě řeknu, že za komunistů jsme měli to a to a na konec měsíce mám vyhazov (a to nikoho nehaním, pouze konstatuji, co nám komunisti všechno dávali).
Takže dneska je větší teror než za komunistů.

gecco

Ad Havel – asi nikdo nechce koupit ani to, že umíš chlastat, ani to, že umíš koulet sudy… Je zbytečné vyjmenovávat to, co umíš – ale nikdo to nechce. Pokud jde o Havlovu schopnost prodat své hry – určitě to uměl (a je úplně jedno, jak se hry líbí nebo nelíbí dneska) – takže tomu rozumím tak, že neumíš ani napsat hry, které by stejně nikdo nechtěl…
___
Ten zbytek zkrátím – za komunistů jsi byl členem preferované skupiny lidí (jinými slovy – skočil jsi komunistům na špek, jímž tě přesvědčovali, že nad dělníka není). A nyní najednou nejsi členem preferované skupiny lidí – protože pokud nelze prodat to, co dělník vyrobí, je celej dělník jen přítěží.
___
Proč nezačneš podnikat? – o dobré řemeslníky je zájem…
A jo – nikdo ti nechce platit cestovné a ani ti nechce za práci zaplatit tolik, aby se ti práce vyplatila? – no – ale za to nemůže Havel, ale to, že neumíš žádanější profesi (nebo tu svou líp) a bydlíš mimo místa, kde bys třeba uspěl (ale za to taky nemůže Havel).
___
Opakovat zaměstnavateli – BRBLAT – že za komunistů bylo líp, taky ke tvé oblibě neprospěje.

fcoop

Já se ti,gecco, divím – proč se pouštíš do nějaké debaty s někým,kdo nestojí ani za úšklebek.
Větší smysl snad má zkoušet naučit krávu uplést svetr.

gecco

Fcoop → no jo, už si taky ´nadávám´, že jsem na ten dotaz vůbec reagoval a pokoušel se Lahnymu vysvětlit, že sice pláče krásně usedavě, až by se i kámen ustrnul, ale na úplně blbým hrobě......
😉

anonym

gecco a fcoop NEJSOU DEMOKRATÉ a řazejí se na roveň komunistů, protože stejně jako oni NESNESOU JINÝ NÁZOR A NEUMĚJÍ DISKUTOVAT SE STEJNĚ ROVNÝMI.
Komunitům jsem dokázal na schůzích oponovat, tady nemohu, protože TADY (na tomto servru)PROTOŽE JSEM SMAZÁN!!!!
Komunistům jsem dokázal, že oni nedělají to, co oni na svých sjezdech odhlasovali , tady mně – fcoop- zrovna smaže otázku.
To mně dělali komunisti, na první otázku mně vyvolali a pak už ne,…protože prý musí dát prostor jiným otázkám, které už nebyly, PROTOŽE NEMAKAČENKOVÉ SE BÁLI OZVAT, ABY NEPŘIŠLI O SVÉ FLEKY.

gecco

Lahny – tu otázku s odkazem na nějakej web o Havlovi jsi sem vložil ty?? – Já měl dojem, že někdo jiný…
😉
Pokud sis nevšiml – tvá otázka i tvé diskusní příspěvky tu jsou…
___
Upřímně – diskutovat s tebou nelze – protože tvá vyjádření postrádají konzistenci a smysl (jinými slovy – jde o bláboly).
Na tuto tvou otázku jsem zareagoval jen proto, že v ní tvrdíš vyslovené lži (jinak tě spíše nečtu – nemám potřebu se s tebou dohadovat a souhlasit s tebou nemohu).
Kdybychom se potkali v hospě, prostě bych se s tebou nebavil. Ani bych tě nevyhazoval, ani bych tě nepřesvědčoval – jen bych tě ignoroval.
___

mosoj

Pravice žádnou diskusi nepotřebuje,. Ta uznává jen diktát. Mnoho příkladů lze uvést.
Zase lžeš.

zorro

Ale Pepo, aby tě nekleplo. BTW Jak jsi dopadl s tím ÚOOÚ? Zastřelí mě hned nebo až potom? A jak je v Kaznějově?