omítání zdí

Jak postupovat při omítaní „super nerovné“ zdi? Tloušťka staré omítky byla v určitých místech (především u podlahy)až 4 cm! Jedná se o zdi garáže.

Odpovědi
Q

Buď Ti poradí zedník, nebo se s ním minimálně budeš muset dohodnout.
My jsme použili tento styl. Oklepat až na to co to jde. Po celé zdi natáhnout tenkou vrstvičku čehosi, (v našem případě lepidla), aby se zeď zpevnila. Dál – díky tomu, že se jedná o zeď, kde tolik nezáleží na kráse, omítka v tenké vrstvě a nehledět na tloušťku, ale na estetiku. Pravé úhly přece vyzařují negativní energii, tak proč si je přidělávat 🙂. Možnost profesionálnější, ale dražší. Před zeď v těsné blízkosti začít stavět z tenkého – stačí 5, když to z ní zvládnete plynosilikátu druhou tenčí zídku a tu pak natáhnout tak, jak se natahuje nová zeď. Výhoda? Je-li zeď tenká, současně se zateplí. Nevyýhoda? Asi větší finanční náklady, ale nedá se to přesně vyjádřit – možná nakonec ani ne, protože někdy jsou ty křivosti natolik křivé, že se to prostě nevyplatí. Třetí možnost je zedník, jenž Ti do té omítky zabuduje všelicos, (nalámanou křídlici, zbytky cihel…) aby tzv. ušetřil materiál. Na jedné zdi jsme toto měli, jediné, co ji potom zachrání, je bagr.

fortin

Jako zedník rady dávám těm co je vše drahé na počkání. Jsem ochoten zadarmo i pracovat s tím, že zázraky dělám do pěti minut a ještě přinesu 50 tisíc.

marcelus

Mrkni na zajímavý článek: http://www.stroj­niomitky.eu/o­mitky-moderne
Rozhodně doporučuji strojové zarovnání