rendys11

Jak postupovat, když mi bývalá partnerka už 2× odmítla předat syna do péče v soudem určených termínech?

Vymlouvá se na koronavirus. Nejsem ani nemocný, ani v karanténě.

Odpovědi
Kepler

Těchto případů se opatření vlády netýká. Obrátil bych se stížností na městskou policii, potažmo na přestupkovou komisi MěÚ.

Pepa25

Ještě může být ona nebo dítě v karanténě. Pokud ne, tak je to stejné jako jakákoliv jiná výmluva.
EDIT: Vypadá to , že se nám tento nešvar rozmáhá: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/stridava-pece-koronavirus-karantena-rodice-deti.A200320_181­046_domaci_soch

EMELOUN

Nechci být krutá na ní, na tebe ani na tvého syna. Takže je i tvůj syn vytvořili jste ho dohromady takže máš i ty právo. Nevím kolik je řešení na tuto otázku ale jedno je určitě… POLICIE … Já bych to tak udělala

rendys11

Tak tomu se akorát vysměje. Ti nemají žádné pravomoce. Už dřív jsem volal 2× PČR a ti z toho udělali tak akorát zápis. To není žádný přestupek, to je maření soudního rozhodnutí.

rendys11

Sociálka mi poradila, že mám podat návrh na výkon soudního rozhodnutí. Má s tím někdo zkušenost? Najdu na netu nějaký vzor?