Avatar uživatele
anonym

Odškodné

Dobrý den!před půl rokem jsem měla dopravní nehodu jako spolujezdec.Řidič který nehodu způsobyl a se kterým jsem jela,zemřel.Policisté mi řekli že na řidiče můžu podat trestné oznámení za ublížení na zdraví.
Jenže když podezřelý ze zavinění dopravní nehody zemřel,mohu odškodné požadovat od jeho manželky (rodiny)? Jsem stále v léčení a docházím na kontroly a vyšetření do nemocnice.Děkuji!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4373 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

V kontextu tohoto právně ´jednoduchého´ případui si moc neumím představit, že bude zahajováno trestní řízení proti mrtvému pachateli, i když teoreticky to možné je, protože v průběhu řízení se může ukázat, že počáteční jasná vina pachatele zas tak jasná není a vina se ´přesune´ na jiné osoby... ALE to není tento případ.

Odškodnění můžete požadovat pouze na pachateli, případně na zákoných zástupcích mladistvých pachatelů. V tomto případě s vašimi nespornými starostmi nemá vdova po viníkovi právně nic společného.

Otázku etiky v tuto chvíli neposuzuji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

Jak získat odškodné?
Člověk, který se dostane do role poškozeného poprvé, s velkou pravděpodobností nezná možnosti, jak náležité odškodné získat. Klasicky to potom vypadá tak, že nejdříve poškozený nějakou dobu čeká, zda se mu pojišťovna sama neozve - to se ale bohužel nedočká, pojišťovna nemá důvod sama od sebe se někomu ozývat a nabízet mu peníze - takže se po nějaké době sám obrátí na pojišťovnu s otázkami, jak v jeho případě postupovat.
dále viz link:

Zdroj: http://odskodneonline.cz/prist up_k_ziskavani_odskodneho.htm

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony