Bonny93

Odřený Lak na autě

Odřel jsem si lak na zadních dveřích, barvu auta mam červenou, je to jen odřený tak cca 1mm do hloubky ani ne, nikdy jsem auto nestříkal tak se chci zeptat na nějaky postup ? Já bych to zakitoval zbrousil do hladka a pak nastříkal barvou kterou bych si nechal namíchat. Předem dík

Nejlepší odpověď
anonym

Podobný dotaz naposled před 11 dny, další viz odkazy níže:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-osetrit-skrabanec-na-karoserii
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-nekdo-zkusenosti-s-fixama-na-lak-ktere-maji-zahladit-drobna-skrabnuti-popripade-doporucte-znacku-dik

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nejaky-vosk-na-auto-ktery-opravdu-zakryje-drobn-skrabance

Další odpovědi
mosoj

Postup jsi nastínil správně tak jen do toho.
Jenom podotýkám že barvu určitě 1 mm silnou nemáš !!!

honza19hk

musíš znát kod barvy auta-je na rámu auta když otevřeš dveře řidiče nebo na rámu pod kapotou kde je motor. Podle toho zjistíš odstín.Pokud to nevíš zaje´d i s autem do prodejny kde budeš lak kupovat oni si kod najdou.
Jinak jak píšeš zakitovat,vybrousit jemným šmirglem namočeným ve vodě,nastříkat a vyleštit autolakem.Pokud to uděláš dobře nemělo by to být poznat.

anonym

Doporučuji to svěřit odborníkovi.
Jinak, místo překytovat stačí jemný tmel (Super plus), následně přebrousit hrubším smirkem (100 – 200), pak se používá šprickyt, ten se brousí jemným smirkem (400 – 1000) pod vodou, následně se provede nástřik 2 – 4 vrstvy závisí na laku (metalíza), každá vrstva by se měla přebrousit (přeleštit) jemným smirkem a následně se provede nástřik přestřikovým lakem.

Jakub Tlapal

Jestli sis lak na autě nikdy sám neopravoval, tak to ani nedělej. Nedokážeš to udělat tak, aby to nebylo vidět. Navíc je potřeba nářadí, pasty, atd. takže se to nevyplatí dělat doma. Mně opravují škrábance na autě tady a není to nic drahého 🙂 . Rozhodně kvůli tomu, abych ušetřil, bych se s tím doma nedělal.

Jana5678

Já jsem se nedávno musela objednat zde v autoservisu, aby mi opravili lak na dveřích. Musím říct, že jsem nadmíru spokojena s jejich prací. Oprava byla rychlá s fantastickým výsledkem a za velmi rozumnou cenu. Lak vypadá jako nový. Pokud potřebujete kvalitní práci, zkuste určitě tento autoservis, kde vám jistě pomohou.