Avatar uživatele
baghira

Jak ošetřit škrábanec na karoserii?

Našel jsem škrábanec cca 3 cm dlouhý, až na holý kov. Naštěstí není na viditelném místě, takže estetiku nemusím řešit, ale nechtěl bych, aby mi to na tom místě třeba začalo reznout. Jak to ošetřit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, chudst, anonym před 4584 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aloevera5

Z technického průkazu nebo ze štítku v zavazadlovém prostoru si najdi kód barvy laku, lze si i nechat namíchat přesný odstín barvy popř. metalízy, pokud nebudou mít barvu přímo na pultě. K tomu lze koupit ještě lahvičku s bezbarvým lakem. Škrábanec vyplnit barvou a hned po zaschnutí barvy natřít lakem, následně vyleštit leštičkou.

Pokud ti stačí škrábanec pouze zamaskovat, aby nereznul, existují tužky na opravy škrabanců a různé barevné vosky. Rýha musí být vyplněna barevnou voskovou hmotou. Potom není tolik vidět a hlavně nerezne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Syd

Korekční tužkou. Musíte ale najít svojí barvu, nebo sehnat něco bezbarvýho.

Zdroj: http://www.auto-doplnky.com/tuzky-na-opravu-laku-renovacni-tuzky-laku-voskove-tuzky-ma-autolak.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jak píše aloevera5. U takto hlubokého škrábance je třeba rýhu něčím vyplnit.
Jenom korekční tužka nestačí.
Mám Nové auto asi druhý rok, ale tolik odřenin co nyní schytám na parkovištích jsem nikdy neměl. Řidiči jsou bezohlední a hlavně ti, kteří by se asi zbláznili kdyby se jim něco podobného stalo.

Jinak to ale neřeším, auto mám k tomu aby mně sloužilo a ne já jemu. Když se vám ale něco podobného stane prvních 14 dní od koupě a stále se to opakuje,je to přímo k naštvání, ale svět se točí dál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ar

V podstatě to popsala aloevera5, jen se mýlí, že barva je vždy v kufru vozidla. Tam je to hlavně u koncernu VW, ostatní automobilky to mohou mít jinde.(na dveřích, na štítku v motorovém prostoru, na podběhu atd.) je proto lepší uést o jaký model se jedná Protože se i lakováním aut živím, vím jak je kolikrát problematické najít kod barvy u aut , která nejsou tak běžná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nikol98

Také mi přijde důležité věnovat čas péči o lak, aby se těm škrábancům předešlo… Doporučuji tento článek http://www.united-c.cz/10-tipu-jak-predejit-skrabancum-na-auto-laku/

před 1670 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek