Hanz Blažek

Lze mýt nové auto jen obyčejným jarem ?

Jaký je váš názor ? Nedělat si hlavu, vlažnou vodu spojit s jarem a v pohodě umýt auto i se skly ? Nebo je snad moudřejší, co se týče laku užít „autošampóny“ Jak mytí vozu provozujete vy ?
Děkuji za rady a tipy.

Nejlepší odpověď
anonym

Nejezdím do myčky, auto doma je umyté laciněji (možná, že ne tak kvalitně), takže občas používám i Jar.

Další odpovědi
zzzzz

Já ho myju Jarem. Jen dej pozor na houbu, aby byla měkká, a nepodřel si lak. Dobré je použít vapku, do které je možné napojit nádobu z naředěným jarem. Nenechávám ho volně schnout, vždy vodu setřu čistým hadrem.
Pak se leskne, jak z výrobní linky 🙂

pusinka50

Auto myji vodou s jarem a smetáčkem. Pak opláchnu čistou vodou. Za ta léta, co mám auto, jsem byla jen 3× v myčce a nepoznám rozdíl mezi myčkou anebo když ho umyji sama. Musíš mít ale místo, třeba na vlastní zahradě, kde ho můžeš umýt, na veřejných místech je to zakázané
Doplňuji:
Nechám auto volně oschnout a pak maximálně omyji skla i zevnitř suchým hadrem s Ironem

anonym

Obvykle nechám auto ´opršet´, nějak zvlášť se jeho očistou nezabývám… A pokud se už k umytí přiměju, pak nejčastějí stačí wapka – bez saponátu či nějakých vosků.
😉
Ale jinak můžeš mýt auto čímkoli, co nepoškodí lak, skla a plast – takže klidně jarem (neškodí ničemu).
Jen – úplně nová auta není doporučeno dávat do kartáčových myček (aspoň do vyzrání laku) – mohou ´zmatnět´ (lak je poškrábán).

Emefej

Základ všech saponátů je obvykle stejný, Jar na nádobí může v porovnání s autokosmetikou více pěnit. Já osobně myji auto jenom v myčce, ruční mytí na ulici je u nás zakázané (u vás určitě taky)..

Drap

Možné to je. Pokud potom použiješ nějaký přípravek na ošetření karoserie.

Mc Merkurion

Nejezdím do myčky,protože auto nemyji a jar nepoužívám,ale zeptám se ženský,čím to meje,je to poznat vždy,když ho dostane do parády…

Lamalam

Když máš na nové auto, tak pár kaček na autošampon snad taky najdeš. Ale v principu to možné je, základ je stejný.

honza19hk

auto meju céčkem napojeným na PS12 z rybníka., ale tedy nejdřív z něj seškrábu bahno.A leštit to nemá smysl.

Nový auto zvláš´t osobák je vhodné mejt něčím lepším,pokud chcete aby vypadalo dobře.

Jakub Tlapal

Rozhodně se nevyplatí používat jenom jar. Špína na nádobí a na autě je něco úplně jinýho. Hlavně kola se ti budou jarem mýt hodně špatně. Auto nemyješ denně, takže když si koupíš kvalitní autokosmetiku , auto s ní budeš mít raz dva umyté a hlavně ti to vydrží víc než rok.

Renikled

Předpokládám že jar laku auta neuškodí, ale taky mu asi ani moc nepomůže ne? Jak mýt auto a chránit lak auta? Když bych chtěl, aby nám to vydrželo co nejdéle pěkné?

kolacek852

Rozhodně mu neuškodí, ale rozhodně taky není tak účinný, aby dokázal lak opravdu pořádně vyčistit. Ideální je použít kvalitní kosmetiku na auto, jestli s tím nemáte zkušenost, tak já mohu doporučit značku Korrek, když se podíváte na stránky obchodu halbich.cz , tak tam najdete spoustu výrobků k mytí i ošetření laku auta. Mají tam kvalitní šampon, který má velkou pěnivost a je velmi účinný. Po umytí pro ošetření laku bych pak doporučila Korrek Pro Hydrox, který je keramickým nátěrem. Ten dokáže lak perfektně ochránit a dokáže odpuzovat vodu a nečistoty.

Michálek1245

Jako teoreticky jde, ale doporučuji mycí prostředky na auto. Fajn jsou třeba věci od https://www.eg-detailing.cz/myti-auta/ tam prodávají fakt super věci na detailing. Ale není to jenom pro honiče různých duchů na laku, ale prostě i na běžné mytí auta. Já zrovna tenhle víkend plánuji, že pokud bude pěkně, auto trochu umyju a vyleštím. On si ten lak taky zaslouží trochu péče. :)

terkaprihodo

Díky za tip. My jsme si právě nedávno koupili novější ojetinu a toto teď hodně řešíme. U našeho starého auta už to bylo jedno, u toho byl lak na několika místech už zničený, ale u nového auta je v super stavu, tak se na to snažíme dávat co největší pozor. Manžel teď dokonce zkoušel objednat i toto – https://nasucho­.cz/kategorie/na­mokro/tekuty-nano-vosk-auto/ To je přípravek, který by prý lak auta měl chránit. Jakmile to dorazí, tak to hned vyzkoušíme.

veselator1

Tu stránku teda neznám, ale dívám se na to a podobné věci, které tam mají mám i doma. Jen já je teda objednával z https://www.2din­.cz/ No každopádně co mám zkušenost, tak pokud chcete dobře umýt auto, tak jedině ručně. Žádná automatická myčka ani na ten nejdražší program prostě tak dobrou službu neudělá. Často to navíc autu nebo spíš teda laku může i uškodit.

Honzin8

Umyj si to auto čím chceš, ale pak se nediv, že máš například pokrábaný lak. Na ta auta je super sada z nanosilver. Tu máme a na ruční mytí, které je stejně nejlepší, je super.

anonym

Emefej
Ono mytí aut na ulici je zakázané v městě, na vesnici to nikdo nekontroluje, zvláště kdy myješ auto vodou z vlastní studny a voda pak odtéká na vlastní pozemek popř. auto když myješ navečer a voda stéká do místní kanalizace.Za těch 30 let co mám auto mně ještě nikdo za toto nehonil ani nepokutoval.

honza19hk

ne všude,já meju auta i tanky na ulici normálně hadicí,bahno seškrábu,uklidím a silnici omeju a nikdo mi nic neříká a to mě kolikrát už viděli i policajti.

Emefej

lahny – chápu, má to logiku. Nabrat si tvrdou vodu z vlastní studny, špínu nechat na vlastním pozemku zase vsáknou do té studny a tak pořád dokola. Tak to dám raději ty dvě stovky za myčku. Bližší podrobnosti Zákon 254/2001.