Je nějak daná hlučnost vozidla v provozu?

Je občas slyšet nějaký vůz či motorka, která chce na sebe upozornit svým velmi hlasitým zvukem. Samozřejmě je to po nějaké úpravě. Je nějaká hranice, není přece možné, aby to byl takový rachot.

Nejlepší odpověď
gecco

Vnější hlučnost vozidla je dána jeho homologací do silničního provozu (homologace podléhá nějakým směrnicím, ale definice maxima není zcela jednoznačná a jednoduchá) – viz – http://www.tuv-sud.cz/cz-cz/cinnosti/tes­tovani-a-homologace-vozidel/technicke-predpisy-ehk-osn-a-eu
___
Některé ´tuningové´ úpravy jsou děsné – ale slyšel jsi někdy originál Hárleje nebo třeba Maserati?

Další odpovědi
KrystofM

Myslím si, že v dnešní době není hranice, která by nešla, zmíněnou homologací 😉, obejít.