odpočet na dítě

Dobrý den, mohu uplatnit odpočet na dítě, pokud můj manžel pracuje v USA, kde odpočet uplatňuje? Myslím si, že české daně s americkými nemají nic společného. Děkuji za odpověď. S pozdravem Souralová.

Nejlepší odpověď
standa

Zajímavá otázka, na kterou podá nejkvalifikovanější odpověď nejspíš jen přímo FÚ…

Podle mého názoru si slevu uplatnit NEMŮŽETE, a to s odvoláním na:

  1. zákon o daních z příjmu (§ 35c/9)
  2. Sdělení ministerstva zahraničí 32/1994 Sb., kterým je „smlouva o zamezení dvojího zdanění…“

§ 35c/9 zákona o daních z přijmu:

Vyživuje-li dítě v jedné domácnosti více poplatníků, může daňové zvýhodnění uplatnit ve zdaňovacím období nebo v tomtéž kalendářním měsíci zdaňovacího období jen jeden z nich.

Zdroj: http://aplika­ce.mvcr.cz/ar­chiv2008/sbir­ka/1994/sb10-94.pdf