hanka15

Dobrý den,chtěla bych se zeptat mám 2 zaměstnání a v jednom uplatňují slevu na dani a v druhém to platím celý sama

Jak je možné ze když mám slevu na dani mi za 4 odpracovane dny po 8 hod. Strhávají daně 1500.A v druhém zaměstnání mi za. 5 dní odpracovanych. Po 11 hod Strhávají daně taky 1500.Nevím co mam dělat můžu si požádat o zpětné vrácení dani?Předem díky za odpoved

Nejlepší odpověď
ivzez

Slevu na poplatníka (2.070 Kč měsíčně) nelze uplatnit souběžně
u dvou či více zaměstnavatelů. Uplatňuje ji ten zaměstnavatel,
u kterého jste podepsala prohlášení k dani z příjmu.

Jsou obě zaměstnání s pracovní smlouvou,
nebo jde o smlouvu a dohodu?

Po skončení roku si od obou zaměstnavatelů
vyžádejte potvrzení o zdanitelných příjmech
a odvedených zálohách daně.
Pak si podejte daňové přiznání.

Další odpovědi
carpediem

Určitě si pak o vratku požádej, máš nárok na slevu cca 2000kč a pokud toho nedosáhneš v jednom zaměstnání, tak ti to pak vrátí, ale až příští rok na jaře:-)