TommyKiller1

Jak funguje sleva na poplatníka daně?

Chápu to správně, že sleva na poplatníka funguje tak, že pokud podepíši růžový papír, tak každý měsíc dostanu navíc 2070 kč?

Nejlepší odpověď
Hlada

Ne, tak to není.
V daňovém přiznání se vypočítá daň z příjmů (15%) a od této částky se odečte každoročně vyhlášená sleva na poplatníka (24 840 Kč). Jinak řečeno, výdělek do 165 600 Kč se nedaní.

Další odpovědi
Drap

Ne, nechápeš to správně.

Pepa25

Hlada odpověděl správně a přesně. Jen doplňuji, že částka 165 600 Kč je za rok (tj. 13 800 Kč / měsíc).

Dochy

Nejsem si jistej. Pokud se nemýlím, pak odečty za poplatníka a za děti (pokud jsou dopředu jasné) se od daní odečítají zpravidla ihned. (přikaždé platbě záloh). Při ročním zúčtování se pak dořeší resty a o co předem jasné nebylo (další úlevy za úroky, daně z darů, příp. odečty za poplatníka které se včas nepromítly do záloh – tipicky čerstvě narozené děti)