Malvína

Odkud se vzal nešvar “dásno” skloněním podstatného jména “dáseň”?

Slýchám nebo čtu to čím dál častěji. Příkladem:
“Mám nateklé dásno”. Odkud se to vzalo, vždyť to trhá uši, popřípadě oči, když to čtu.
Má někdo nějaké vysvětlení? Všimli jste si toho také?

Odpovědi
elkon

Nikdy jsem to neslyšel.

aliendrone

Ač to vypadá jako jeden z mých „novotvarů“, tak není. Je to pro mě novinka. :)

Hansel

Dásno se říká na Chodsku, na Orlicku a na severozápadní Moravě. A žádný „nešvar“ to není, prostě nářeční tvar.

Malvína

Pánové, děláte si legraci? Neříkejte mi, že všichni tímto nešvarem postižení žijí kolem mě! 🙂

aliendrone

Slečno/paní Malvínko, to je ta LEPŠÍ možnost. Druhá je, že to VY žijete KOLEM NICH! ;) :D

Malvína

Zabiják, tohle mi chybělo ;-D