David412

Odkud se do ovoce dostává voda?

Zajímalo by mne odkud se do ovoce dostává voda? Zda z kořenů nebo z přes listy, které nasávají vlhkost. Viděl bych to spíše přes ty listy. Protože stromy vypouští z kořenů vodu.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
anonym

kořeny

Přeci ,když strom rostě,tak pije z kořenů a dává plodům potřebnou vláhu,tak asi tak.

jirka F

kořeny

kořeny i listy na list přece při dešti taky prší.

dr.luha

Dříve jsem si myslel, že rostliny zadržují a spotřebovávají a odpařují vodu. Teď už vím, že nadbytek rostlin v krajině způsobuje záplavy.

jirka F

Doplňuji: kořeny sají vlhkost s půdy a listy s kapek deště.

David412

tak to není, listy nasávají vlhkost z atmosféry a pokud mají listy a probíhá fotosyntéza tak vypouští přebytek vody přes kořeny. Z čeho myslíš že jsou potoky?

jirka F

No nevím my jsme se to tak učili na škole že kořeny sají ze země vodu a listy se vsakuje vláha s těch kapek. To znamená že ve škole nám v tomhle lhali?