Migi

Poraďte čím krmit ķrysaříka.Dostava granule a kapsicky,ale chci mu to zpestrit.Ď

Nejlepší odpověď
briketka10

pejska před podáním syrového masa nejdříve odčervi 😁
Doplňuji:
Salám a sýr mu nedávej je podle veterináře pro všechny
zvířátka moc slaný pouze pamlsky určené těmto malým
pejskům. Sůl jim totiž hodně škodí i když se vaří dieta,
tak jen neslaná a to rýže s kuřátkem, např. při zažívacích
potížích apod.

Další odpovědi
gecco

Zkus jej krmit přirozeným žrádlem – masem.
😉

ReHu

Kousek salámku nebo sýra a bude spokojený.
Doplňuji:
Masíčko je taky dobrá volba.
Ale nepřehánět. S ničím.

ReHu

Nepsala jsem salámem a sýrem krmit, ale jen malý kousek na chuť.
A jsou i sýry a salámy, třeba kvalitní šunka, neměla jsem potřebu psát romány, které mají minimum solí.

anonym

Hlavně dbej na to, aby měl pořád čerstvou vodu a granule mu taky zalej vodou, ale jen tolik, kolik sní najednou, aby to neměl v misce rozměklý, od stolu ho vůbec nikdy nekrm, není nic horšího u psa, když pořád škemrá u stolu a stejně si vyškemrá to, co mu vůbec neprospívá, lidská strava je pro zvířata nevhodná, na granulích a konzervách není nic špatnýho

kapka

No, skoda, ze jste to uzamkl. My, co jsme meli psa jeste pred boomem granuli a konzerv, vime, cim ho krmit. Museli jsme varit maso s testovinama nebo ryzi. Denne. A do toho michat zeleninu. Davat tvaroh, vejce. Na tvarohu se spravne odchovavaji stenata i dnes, micha se do do granuli pro stenata. Aspon, co znam dobre chovatele, tak to delaji a na samotne granule nespolehaji.
Zkuste mu dat chroupat kousek mrkve, vetsina psu ji miluje. Nekteri psi si s chuti daji spoustu druhu ovoce, jablko,tresne, znam psa, co si primo z keru okusuje rybiz. Na to prijdete vetsinou nahodou, ze mu to chutna. Urcite to muzete zkusit, neublizi mu to.
Jeste me napada ovesna kase, taky je vhodna. Varene chrupavky. V tom vsem je spousta vapniku. Na ohryzavani varenou hovezi kost. To uz dnesni psi neznaji? Vzdycky se to hodne doporucovalo, zvlaste stenatum pri vymene zubu. Ale i starsi pes se tim skvele zabavi.
Mimochodem, nechci vam kazit iluze, ale kamaradka je veterinarka a je dost proti konzervam (konzervacnim latkam v nich obsazenym). Cpal byste se vy konzervama? Ne, date si cerstve jidlo.
A konzervu obcas na dovolene. Ale lidi si od vyrobcu nechaji nacpat vsechno, staci natocit reklamu, kde se pes oblizne a prodej je zajisten. Jestli je to zdrave pro psa, to je vedlejsi. :)

ReHu

Kapko, to je minimálně na budík, když ne na kvalifikaci. Leč, bohužel

BENYTA

Skvěle napsáno,souhlasím s každičkým slovem…Taková prasečí nožička udělá hodně radosti…Před pár lety kamarádka – internistka s červeným diplomem,přišla ke mě domů,kdy se dotočil papinák,tak jsem ho otevřela a ona – jesltli může hned ochutnat,prý – přírodní kolagen,zpevníme si kosti…uloupla si,pomlaskala,pak říká – ale tu rejži bych tam mít nemusela…nikdy jsem jí neřekla,že po jejím odchodu se to dostalo k těm správný strávníkům – mým pinčům.

kapka

:D :D

briketka10

http://www.ve­terinapruhoni­ce.cz/jak-spravne-krmit-meho-psa-,124.html