Jikra

Odkud přišel ten kujón?

Název kujón asi nepochází z českého prostředí.Tak že z jakého jazyka?

Nejlepší odpověď
annas

Kujón – mazaný člověk, šibal, někdy i podvodník. Slovo pochází z německého Kujon t/v, z fr. couillon – hlupák, původně z latinského celeone – okleštěnec.

Tedy opět z latiny se slovo dostalo přes francoouzštinu do němčiny a odtud do češtiny.

Zdroj: SNČ

Další odpovědi
Bičiště

Slovo pochází z francouštiny – couillon = lstivý, prohnaný chytrák, dareba,šibal

Zdroj: Slovník jazyka českého