mikik

Poradíte, jak vyřešit? Jsem po operaci střev v r. 2003. Teď jsem po operaci pištěl a mám silně zapáchající odér.

Oder ze střev.

Dobrý den.Chci se zeptat.Jsem po operaci střev v roce 2003.Teď mám další problémy (po operaci pištěl), v současné době mám silně zapáchající odér.Byla jsem na obvodě a lékařka mě žádný výtěr nedělala a teď nevím jak mám postupovat.Za odpovědi předem děkuji.

Odpovědi
orestez

Nevíme jakou máte stravu, dietu. To je hádání z karet. Pro začátek jezte měkké sterilované zelí, doporučuji červené v sáčku od fy Efko, včetně šťávy. Toto zelí nepřekypuje vitamíny, ale je měkké a nepoškodí stěny střev. Trochu omezte příjem tučného. Zvlášť se vyhněte mléku, máslu. Vhodný je kefír, ale pokud ho nemusíte, nekonzumujte. Návrat ke zdraví střevní peristaltiky a ozdravění vnitřní mikroflóry zajistí jablka. Pro začátek alespoň 5 jablek denně, po několika dnech postačí sníst 2, tři jablka. Pokud máte v oblibě těstoviny, nahraďte je brambory.