cyklista

Od kolika let lze dělat řidičák na motorku do 125 ccm?

Mám dotaz od kolika let (minimálně) lze dělat řidičák na motorku do 125ccm. Někde jsem četl, že lze dělat od 14,5 let. Je to pravda? A co se k tomu vztahuje? Nemyslím v kolika letech jej dostanu, ale od kolika let jej můžu dělat. Na stránkách jedné autoškoly jsem viděl řidičský průkaz na A1 od 14,5 roku. Zajímá mě jak to tedy je. Děkuji

Odpovědi
Kepler

Skupina A1: Lehké motocykly s postranním vozíkem i bez něj, o výkonu nejvýše 11 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,1 kW/kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 125 ccm.
Tříkolová motorová vozidla o výkonu nejvýše 15 kW.
Řidičské oprávnění pro skupinu A1 platí i pro čtyřkolová vozidla o výkonu motoru do 15 kW, s hmotností v nenaloženém stavu do 400 kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru do 125 ccm.
Věková hranice je 16 let s možnou výjimkou pro soutěže.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sku­piny_%C5%99idi%C4%8Dsk%C­3%A9ho_opr%C3%A1vn%C­4%9Bn%C3%AD